Uczennica klasy 1f Wiktoria Harabas zdobyła 2 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Maryjnej ,,Sancta Maria” w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Gratulujemy!
21 maja obchodzony jest Dzień Kosmosu. Z tej okazji biblioteka szkolna zachęca do udziału w konkursie „W stronę gwiazd”. Przyjdźcie do biblioteki i odgadnijcie nazwę wylosowanej konstelacji gwiazd. Zachęcamy do udziału w zabawie.
Autorką newsa jest Pani Sylwia Płaczek
Hanna Ciura, uczennica kl. III a, zdobyła III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Poezji Konkretnej w językach obcych „Ale konkretnie„, organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Tematem tegorocznego konkursu była wdzięczność.
Hania napisała rymowany wiersz w języku angielskim, wpisując go w zaprojektowany przez siebie obraz, nawiązujący do tematu konkursu.
Nauczycielem prowadzącym jest p. A. Cholewa-Purgał.
Gratulujemy serdecznie!
Autorką newsa jest Pani Anna Cholewa-Purgał
Najbliższe zebranie odbędzie się w poniedziałek, 25 maja 2026 r. o godzinie 17.00 w następujących salach:
Szczegółowe informacje dostępne są poniżej:O godz. 16.30 w sali 40 odbędzie się spotkanie Komitetu Studniówkowego
* – Zebranie klas 1d, 1g i 2c z wychowawcami odbędzie się 1 czerwca 2026 r. o godzinie 17.00
Informacje dotyczące tegorocznych terminów i tematyki zebrań z rodzicami dostępne są z poziomu menu: Rodzic > Zebrania z rodzicami.
Konkurs „English Ace” to kolejna okazja dla naszych uczniów do zweryfikowania wiedzy z języka angielskiego. Właśnie otrzymaliśmy oficjalne wspaniałe wyniki, które z dumą prezentujemy poniżej:
TYTUŁ LAUREATA
SZYMON CHŁĄD – kl. 2d (nauczyciel p. A.Popow)
WYNIK BARDZO DOBRY- 11 uczniów
1) Lena Sienkiewicz – kl. 2b (nauczyciel p.M.Kossak-Wąchała)
2) Bianka Kuczera – kl. 4b (nauczyciel p.M.Leśniak)
3) Aleks Chachulski – kl. 2b (nauczyciel p.M.Kossak-Wąchała)
4) Amelia Parkitna – kl. 2c (nauczyciel p.M.Kossak-Wąchała) Czytaj dalej
Sprawdzanie stanowisk komputerowych przez zdających maturę z informatyki odbędzie się 13 maja 2026 r. (środa) w godzinach 9:30 – 10:30 w sali nr 13.
Należy wziąć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL. Obecność zdających jest obowiązkowa.
11 maja obchodzony jest Dzień bez śmiecenia. Z tej okazji zachęcamy do udziału w akcji „Tydzień bez plastiku”. Postarajcie się w wybranym tygodniu maja a może nawet dłużej nie używać plastikowych opakowań. Spróbujcie żyć przez 7 dni bez jednorazowych plastikowych opakowań, foliówek, butelek, słomek oraz innych nieekologicznych produktów. Postarajcie się zamienić foliówki na siatki na zakupy z materiału. Chodźcie po kawę z własnym kubkiem. Nie korzystajcie ze słomek, kupujcie produkty w słoikach, kartonach lub na wagę pakując do własnych pojemników.
W ciągu ostatnich 65 lat produkcja plastiku wzrosła z 2 mln do 348 mln ton. Co roku co najmniej 8 mln ton plastiku wycieka do oceanu. Obecnie mamy ponad 150 mln ton plastiku, a rocznie przez plastikowe odpady traci życie 1 mln ptaków i 100 tys. ssaków morskich.
Zastanówcie się nad tymi danymi, plastik rozkłada się przez ok. 450 lat, z pewnością warto ograniczyć jego zużycie dla ratowania naszej planety.
Autorką newsa jest Pani Sylwia Płaczek