Szkolny Konkurs Plastyczny ”DEPRESJA W TWOICH OCZACH”

W ramach realizacji IV miejskiego etapu programu profilaktycznego „W stronę zdrowia” ogłaszamy konkurs plastyczny. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkoły. Praca może być wykonana w dowolnej formie plastycznej. Wszystkie prace należy przekazać w terminie do 21 lutego  2023 r. podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą do gabinetu pedagoga. Do pracy konkursowej należy koniecznie dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych zamieszczoną w regulaminie.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Organizatorzy konkursu:

Dyrektor: p.  Marcin Terka

Pedagodzy specjalni: p. Kamila Glińska i p. Sabina Kluk

Regulamin konkursu plastycznego

Newsa przygotowała: p. prof. Kamila Glińska

Szkolny Konkurs Literacki „Depresja ma wiele twarzy”

W ramach realizacji IV miejskiego etapu programu profilaktycznego „W stronę zdrowia” ogłaszam szkolny konkurs w dowolnej formie literackiej (wiersz, esej, rozprawka, opowiadanie) na temat: ”Depresja ma wiele twarzy”. Prace wraz zgodą na przetwarzanie danych należy przynosić do p. prof. Sylwii Płaczek do szkolnej biblioteki do 28 lutego 2023. Zachęcam do udziału w konkursie.

Regulaminu konkursu

Newsa przygotowała: p. prof. Sylwia Płaczek

Książki na Walentynki

Zbliżają się Walentynki, czas zakochanych. Z tej okazji biblioteka szkolna ma propozycję dla czytelników, aby zakochać się z książką. Można przyjść  do biblioteki i wypożyczyć dla siebie lub ukochanej osoby książkę niespodziankę. Mamy przygotowane dla Was ciekawe propozycje. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki.

Newsa przygotowała: p. prof. Sylwia Płaczek

WIZYTA NAUCZYCIELI Z NIEMIEC

W dniach 8-11 stycznia 2023 roku na zaproszenie Urzędu Miasta Częstochowy przyjechała do naszego miasta grupa nauczycieli z Niemiec. Dzieje się tak na mocy projektu hospitacyjnego realizowanego przez Wydział Edukacji miasta Częstochowy oraz Deintzhofer-Gymnasium w Bambergu. VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika po raz kolejny wzięło udział w projekcie. Naszą szkołę odwiedził pan Florian Ecker, nauczyciel języka angielskiego i religii. Czytaj dalej

Wyniki I etapu VII edycji Konkursu „Od mundurka do togi”

Z radością informujemy, że do II etapu VII edycji Konkursu „Od Mundurka do togi” zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Bartosz Nowakowski z klasy 3e. I etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego Konstytucji RP, zagadnień politologicznych i prawnych.
Organizatorem konkursu jest Kancelaria Dawid & Partnerzy. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Newsa przygotowała: p. prof. Agnieszka Warzecha.