Podsumowanie współzawodnictwa sportowego Rok Szkolny 2021/2022

21.06.2022 r. w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość podsumowująca rywalizację sportową roku szkolnego 2021/2022. Zaproszeni na uroczystość dyrektorzy szkół, przedstawiciele nauczycieli wychowania fizycznego i wybrani reprezentanci – uczniowie/sportowcy otrzymali wyróżnienia, gratulacje i puchary za wysokie noty w dziedzinie sportu. Na uroczystości obecny był  Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, pan Jarosław Marszałek, przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego pan Zygmunt Stempor, pan Janusz Sośniak z Wydziału Kultury, Promocji I Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

Czytaj dalej

Wakacje z PTTK

Szkolne Koło Krajoznawczo -turystyczne serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w licznych imprezach turystycznych organizowanych przez Oddział Regionalny PTTK w okresie wakacji. W załączniku prezentujemy szczegółowy program oraz regulamin uczestnictwa- link do Regionalnego Oddziału PTTK – http://www.ropttk.cba.pl/.

Do zobaczenia na szlaku!!!

WAKACJE PTTK

Newsa przygotowała: p. prof. Roma Ociepa

Wyniki IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka polskiego

Uczennica klasy 3e Katarzyna Łosik laureatką IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka polskiego „ Życie i twórczość Bolesława Prusa”.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3e Katarzyna Łosik, zdobyła 1 miejsce i tytuł laureata IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka polskiego „ Życie i twórczość Bolesława Prusa”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Newsa przygotowała: p. prof. Dorota Żesławska

UCZNIOWIE KOPERNIKA UCZESTNIKAMI WYKŁADU PROFESORA Z UNIWERSYTETU STANFORDA W USA

Dnia 9 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas: 2a (6 uczniów z gr1) i 3k (4 uczniów z gr1) wraz z nauczycielem języka angielskiego p.M. Kossak-Wąchała uczestniczyli w wykładzie pod tytułem „President Ronald Reagan, Prime Minister Thatcher, and Pope John Paul II”. Wykład był ostatnim z serii pouczających i ciekawych prelekcji prowadzonych w języku angielskim przez p.Petera Robinsona z Instytutu Hoovera na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii, USA. Cała seria wykładów prowadzona była za pomocą platformy Zoom a zorganizowana przez Akademię WSB (Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej). Pan Robinson to amerykański pisarz, pracownik naukowy, a także niegdyś autor przemówień prezydenta Ronalda Reagana (tzw.speechwriter). Peter Robinson napisał wiele książek, min. „How Ronald Reagan Changed My Life”, „It’s My Party; A Republican’s Messy Love Affair with the GOP”, „Snapshots from Hell: The Making an MBA” oraz publikował w New York Times, Red Herring i Forbes ASAP. Czytaj dalej

Podsumowanie projektu EPAS

13 czerwca w Warszawie, odbyło się podsumowanie projektu Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania, uczestnicy reprezentujący szkoły z całej Polski, mieli okazję wziąć udział w rozmowie z Europosłami: panem Zbigniewem Kuźmiukiem i panem Adamem Bielanem.
Poruszaliśmy takie kwestie jak perspektywa włączenia Ukrainy do Unii Europejskiej, polityka UE wobec rosyjskiej napaści na Ukrainę, ale też kwestie związane z funduszami przeznaczonymi na rozwój programów edukacyjnych, czy przyszłość szkolnictwa zawodowego. Czytaj dalej

Wycieczka do Warszawy

W piątek 10 czerwca wraz z Panią Profesor Beatą Gendek-Barhoumi oraz Panią Profesor Katarzyną Kornecką-Nalewajką, my klasa 3B wybrałyśmy się na wycieczkę do Warszawy. Około godziny 9, po długiej podróży, w końcu dotarłyśmy na miejsce. W pierwszej kolejności udałyśmy się do Zamku Królewskiego. Nasze zwiedzanie zaczęłyśmy od lekcji edukacyjnej o trzech przedpokojach zaprojektowanych przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podczas zwiedzania mogłyśmy zgłębić sekrety architektoniczne zamku, dowiedzieć się, co stało za konkretnymi rozwiązaniami w poszczególnych pomieszczeniach oraz wyobrazić sobie, jak to byłoby odwiedzać króla Stanisława Augusta. Dzięki ciekawej opowieści edukatora poszerzyłyśmy naszą wiedzę w dziedzinie historii jak i historii sztuki. Czytaj dalej