Regionalny Konkurs Fotograficzny „ZOOM NA MATEMATYKĘ”

„27 marca 2023 rozstrzygnięto Regionalny Konkurs Fotograficzny „ZOOM NA MATEMATYKĘ” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy pana Krzysztofa Matyjaszczyka.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Dawid Binek z klasy 3D zajął I miejsce w tym konkursie.
Poniżej prezentujemy nagrodzone zdjęcia autorstwa Dawida.
Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!”


Newsa przygotował: p. prof. Jarosław Jeruszka

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Sięgając gwiazd z Mikołajem Kopernikiem”

Serdecznie informujemy, że rozstrzygnęliśmy konkurs „Sięgając gwiazd z Mikołajem Kopernikiem”.

Laureatkami zostały:

Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce- Zuzanna Niedzielska kl. I D, VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Częstochowie,
II miejsce- Emilia Palka kl. II A, VII Liceum Ogólnokształcące im . M. Kopernika w Częstochowie,
III miejsce- Katarzyna Serwiak kl. III B, VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie. Czytaj dalej

Zwycięstwo Kopernika w ogólnopolskich zmaganiach z ortografią angielską!

W dniu 24 marca 2023 r. w V LO im. A. Mickiewicza w Częstochowie odbyła się jubileuszowa edycja konkursu ortografii angielskiej – X Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ‚Spelling Quiz’, którego autorką jest Pani Marzanna Gromotowicz. Konkurs nawiązuje do tradycji amerykańskiego konkursu National Spelling Bee, organizowanego corocznie w USA od 1925 r. Do ścisłego finału w V LO w Częstochowie zakwalifikowano 14 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, odpowiednio w kategoriach junior i senior. Naszą Szkołę reprezentowało dwoje finalistów: Patrycja Stodółkiewicz z kl. 3a, uczennica Pani Prof. M. Kossak-Wąchały, oraz Wiktor Krocz z kl. 3f, uczeń P. A. Cholewy-Purgał. Czytaj dalej

IMIENINY JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Dnia 19 marca 2023 w całym kraju uroczyście obchodzono imieniny Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Tradycja ta, zapoczątkowana przez legionistów, sięga roku 1915. W okresie dwudziestolecia międzywojennego dzień ten także był okazją do podziękowań dla Naczelnego Wodza, który przyczynił się do odrodzenia Niepodległej. W czasie rządów sanacji 19 marca był dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, uczniowie brali natomiast udział w akademiach, których celem było edukowanie młodzieży w duchu patriotycznym. W tym roku rocznica imienin Józefa Piłsudskiego przypadła na niedzielę, ale to nie przeszkodziło uczniom naszej szkoły stawić się ze sztandarem na placu Biegańskiego, pod pomnikiem Marszałka. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz miasta – zastępca prezydenta p. Ryszard Stefaniak, wiceprzewodnicząca miasta – p. Jolanta Urbańska, naczelnik Wydziału Edukacji – p. Rafał Piotrowski, senator – p. Wojciech Konieczny, delegacje częstochowskich szkół, klasy mundurowe oraz reprezentanci częstochowskiego Związku Piłsudczyków RP Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego. Naszą szkołę tym razem reprezentowali uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą – p. prof. Katarzyną Wilk.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Wilk

Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 17.03 i 18.03 2023 uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” w składzie
Maja Kaczmarek 1e
Katarzyna Olczak 1e
Natalia Ptak 1e
Zuzanna Piasecka 1g
Aleksandra Filipczyk 1g
Maja Gruca 1f
Julia Otrąbek 1f
wraz z opiekunami panią Agatą Buczkowską i Sylwią Płaczek wzięli udział w przedświątecznej zbiórce żywności organizowanej jak co roku przez Caritas Polska na terenie sieci sklepów Biedronka.
Nasi wolontariusze zbierali żywność w Biedronce przy ul. Pułaskiego w Częstochowie.
Zebrana żywność podczas ogólnopolskiej akcji zostanie przekazana w postaci paczek dla wszystkich potrzebujących

Newsa przygotowała: p. prof. Agata Buczkowska

Regionalny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku

VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie zaprasza uczniów klas I-III liceów ogólnokształcących i I-IV techników do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.
Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu online.
Termin zgłaszania uczestników (na załączonej karcie) – do 22 maja 2023 r. do godziny 23:59
Etap regionalny – 5 czerwca 2023 r. o godz. 10:00
Więcej informacji w załączonym regulaminie.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Newsa przygotował: p. prof. Jarosław Jeruszka

KOPERNIK w Lublinie – Konkurs Językowy „FACES OF AMERICA”

Dnia 21 marca uczennice klasy 3a: PATRYCJA STODÓŁKIEWICZ, ALEKSANDRA JANUS i KATARZYNA GAWRON – laureatki I Etapu VIII edycji Konkursu Językowego wraz z opiekunem p. Marzeną Kossak-Wąchała odwiedziły Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dzięki doskonałej pracy pisemnej przygotowanej na eliminacje do I etapu drużyna awansowała do kolejnego i została zaproszona do Lublina przez organizatorów konkursu.

Do konkursu „Faces of America” zgłosiło się 130 szkół ponadpodstawowych z całego kraju więc konkurencja była ogromna. Uczennice spisały się bardzo dobrze, wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu gramatyki, słownictwa oraz wiedzy o USA. Czytaj dalej