Pearson and BBC Live Classes

W dniu 17 maja 2022 r. uczniowie kl. III e, gr. II, uczestniczyli w ramach lekcji języka angielskiego w zajęciach zdalnych pt. „Celebrating languages” z cyklu Pearson and BBC Live Classes, prowadzonych na żywo przez Michaela Branda, egzaminatora i nauczyciela współpracującego z BBC oraz Wydawnictwem Pearson. Projekt Pearson and BBC Live Classes został  nagrodzony przez British Council za innowacyjność i promowanie komunikacji międzykulturowej. Uczniowie pracowali indywidualnie na swoich telefonach, aktywnie uczestnicząc w zajęciach poprzez wykonywanie zadań pisemnych na padlecie oraz nagrywanie swoich wypowiedzi. Interakcja z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego oraz rówieśnikami ze szkół na całym świecie były dobrą okazją do sprawdzenia i wykorzystania wiedzy oraz umiejętności językowych, co udało się znakomicie. Nasze Liceum, jak i poszczególni uczestnicy zajęć, otrzymali imienne certyfikaty udziału w Pearson and BBC Live Classes. Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych podobnych wydarzeniach organizowanych przez wiodące instytucje edukacyjne i kulturotwórcze Anglosfery, w których nasze Liceum uczestniczyło już kilkakrotnie.

Newsa przygotowała: p. prof. Anna Cholewa-Purgał.

Nasi uczniowie laureatami V Edycji Ogólnopolskiego Matematycznego Konkursu Internetowego „Be Quick and Win!”

Uprzejmie informujemy, że uczniowie naszej Szkoły Natalia Siewier z klasy 3i oraz  Mateusz Wróż z klasy 3d zostali laureatami V Edycji Ogólnopolskiego Matematycznego Konkursu Internetowego „Be Quick and Win!” organizowanego przez Częstochowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Politechnikę Częstochowską. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Newsa przygotował: p. prof. Jarosław Jeruszka.

Szkolny konkurs plastyczny o tematyce antynikotynowej

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem bez Tytoniu, organizujemy szkolny konkurs plastyczny o tematyce antynikotynowej. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu informacyjno – profilaktycznego, na temat negatywnych skutków palenia tytoniu. Plakat może być  wykonany dowolną techniką. Prace należy dostarczyć do gabinetu pedagoga szkolnego do dnia 30.05.2022r. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu obchodów Światowego Dnia Walki z Tytoniem – 31.05.2022r. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie.

Regulamin do pobrania.

Newsa przygotowali: p. prof. Agnieszka Wrońska – Radosz,  p. prof. Marcin Brusznicki.

Klasa 1f kolejny raz w Międzynarodowym Projekcie „Pearson and BBC Live Classes”

Dnia 13 maja uczniowie naszego liceum (Klasa 1f gr2) wraz z nauczycielem języka angielskiego, p. prof. Marzeną Kossak-Wąchała, uczestniczyli w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Pearson and BBC Live Classes. To już drugi raz ta grupa miała szansę zaprezentować swoje umiejętności w szerokim , międzynarodowym gronie komunikując się ze swoimi rówieśnikami poprzez platformę Zoom. Uczestniczyliśmy w lekcji z native speakerem, wspólnie z rówieśnikami z Peru, Belgii, Serbii i Rosji. Tym razem byliśmy jedyną szkołą z Polski uczestniczącą w lekcji, co jest rzadkością.  Prowadzącym warsztaty  pt: “The high cost of a university education”  był trener Dan Shepherd, który opowiedział jak wyglądają studia w Wielkiej Brytanii, jakie są koszty i dofinansowanie oraz z jakimi problemami borykają się studenci.  Zaprezentował on materiał filmowy oraz wykorzystał takie narzędzia jak Mentimeter oraz Padlet a w trakcie zajęć wypowiedzi pisemne uczniów z różnych krajów prezentowane były na czacie. Czytaj dalej

Piknik „Nauka i Sport”

W piątek 13 maja na terenie Jura Park Biskupice odbył się Piknik Politechniki Częstochowskiej „Nauka i Sport”. Podczas imprezy sportowo – naukowej odbyła się prezentacja uczelni. Była to okazja do zapoznania się z aktualną ofertą Politechniki Częstochowskiej. Uczestnicy pikniku brali udział w pokazach doświadczeń laboratoryjnych. Nie brakowało także atrakcji, w których młodzież chętnie wzięła udział. Do nich należała- gra terenowa, paintball, bieg terenowy. Aktywni uczniowie, którzy brali udział w konkursach otrzymali nagrody. Dopisała pogoda oraz dobre humory.

Newsa przygotowała: p. prof. Dorota Żesławska.

Wyniki etapu Centralnego XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

W dniu 23 kwietnia 2022 r. odbył się centralny etap XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Uczestnicy rywalizowali o nagrodę główną -Diamentowe Indeksy AGH na wybrane kierunki studiów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Miło nam poinformować, że tytuł Laureata I stopnia otrzymali:

  • Cezary Kołodziejczyk absolwent klasy 3j
  • Marcin Szewczyk uczeń klasy 3e.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!!!

Newsa przygotowała: p. prof. Roma Ociepa.