Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 23 października 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019.

W wyniku przeprowadzonych wyborów powołany został nowy Samorząd Uczniowski w składzie: 

  • Jakub Lipnicki klasa II a – przewodniczący
  • Błażej Tatarek klasa II c – zastępca przewodniczącego
  • Kacper Męcka klasa I g – zastępca przewodniczącego
  • Anna Chorzelska klasa II c – członek

Serdecznie gratulujemy!

Spotkanie z doradcą zawodowym

W dniach 23 i 26 października w naszej szkole będzie możliwość skorzystania z rozmowy indywidualnej z doradcą zawodowym pracownikiem Centrum Informacji Zawodowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Zapisy u pani profesor Justyny Stępień lub u pani pedagog.

Newsa przygotowała: p. prof. Justyna Stępień.

Kurs przygotowawczy z matematyki

Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej organizuje kolejną edycję kursu przygotowawczego z matematyki dla kandydatów na studia techniczne i matematyczne. Kurs będzie również dobrą formą powtórzenia materiału z matematyki przed maturą. Kurs poprowadzą pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej. Rejestracja na zajęcia do dnia 07.11.2018 r.

Terminarz i tematyka spotkań dostępne są na stronie internetowej Instytutu Matematyki www.im.pcz.pl oraz na naszym profilu facebook: www.facebook.com/matpcz

Udział w kursie jest bezpłatny.

Zajęcia dotyczące przemian cyfrowych

Dnia 16 października klasa 2b, pod opieką pani Marty Leśniak i Małgorzaty Korpus, uczestniczyła w zajęciach z języka angielskiego na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym w Częstochowie. Zajęcia dotyczyły przemian cyfrowych – digital transformations. Uczestnicy brali udział w grach językowych, oglądali krótkie materiały filmowe, jak również musieli się zmierzyć z ćwiczeniami leksykalnymi. Zajęcia, prowadzone przez studentów, były bardzo dobrze przygotowane i bardzo interesujące. Wszystkim gorąco polecamy udział w takich warsztatach.

Newsa przygotowała: p. prof. Małgorzata Korpus.

Światowy Dzień Godności 2018

Tegorocznym hasłem, które przyświeca obchodom Światowego Dnia Godności jest „Empatia wychodzi na dobre”. Polska edycja została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich .Klasy 1e i 2b w ramach obchodzonego Święta, uczestniczyły w spotkaniu z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych nr. 45 w Częstochowie. Młodzież brała aktywny udział w grach i zabawach z dziećmi i młodzieżą z Niepełnosprawnością Fizyczną i Intelektualną oraz towarzyszyła im w spacerze.

Młodzież z klas 1e oraz 2b przygotowała również plakaty ilustrujące podstawowe prawa człowieka, które zostały powieszone na terenie całej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Newsa przygotowały: p. prof. Anna Kowalska i p. prof. Monika Piaszczyk.

„EPASowcy” w akcji

W naszej szkole zaczął sprawnie działać program EPAS- Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego. W tym celu powołano spośród uczniów  grupę Młodych Ambasadorów w składzie: K.Bajor (2b), S.Caban (2b), A.Fąfera (2b), A.Słomian (2b), P. Kurek(2b),K. Zdyb(2b), K.Chmielewska (2b), K. Grajcar(2b), Z. Bąk(2b), K. Korzeniowska(2b), M.Hubicka (2b), M.Klimczak (2b), K.Kowalewski (2b), J. Gradoń (2b), B.Tatarek (2c), E.Wójcikiewicz (1f), W. Zych (1f).

Młodzi Ambasadorzy przystąpili z zapałem do pracy. Efektem ich pracy było powstanie kilku Punktów Informacyjnych EPAS. Znajdują się one: przed pokojem nauczycielskim, w łączniku prowadzącym na salę gimnastyczną, w bibliotece, w sali 45. Zachęcamy serdecznie do korzystania z materiałów informacyjnych wyłożonych na tych stoiskach.

Newsa przygotowała: p. prof. Agata Warta.