Sukcesy wokalne naszego ucznia

Piotr Woldan, uczeń VII LO im. Mikołaja Kopernika, zdobył w miniony weekend dwie ważne nagrody wokalne. 11 listopada odebrał dyplom za zajęcie I miejsca w XXII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Myszków 2017 (trzeci rok z rzędu), a następnego dnia II nagrodę w 26. Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Mojej Ojczyźnie w Przedborzu.

W obu konkursach Piotr prezentował piosenki “Miejcie Nadzieję” z repertuaru Jacka Wójcickiego oraz “Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C.

Gratulujemy i życzymy Piotrowi dalszych sukcesów.

Newsa przygotowała p. prof. Jolanta Olenderek.

Wycieczka krajoznawczo – turystyczna z PTTK – Beskid Śląski

Po raz kolejny, promując aktywny wypoczynek, z grupą młodzieży naszej szkoły oraz wieloma innymi członkami PTTK udaliśmy się na piękne jesienne szlaki tym razem Beskidu Śląskiego.

Trasa naszej wędrówki prowadziła z Wisły Jurzyków w kierunku schroniska Stożek Wielki(978m n.p.m.) gdzie czekała na nas gorąca czekolada.  Następnie przeszliśmy szczytem Kiczory (990m n.p.m.) podziwiając po drodze, dzięki sprzyjającej pogodzie, panoramę Beskidu Żywieckiego. Szlakiem niebieskim zeszliśmy do Wisły Głębce, gdzie zakończył się nasz 5-godzinny spacer.

Newsa przygotowała: p. prof. Roma Ociepa.

Wycieczka Krajoznawczo – turystyczna z PTTK Beskid Mały

W październikową sobotę wraz z grupą uczniów naszej szkoły i czuwającymi nad nami nauczycielkami uczestniczyliśmy w rajdzie zdobywającym szczyty Beskidu Małego. Po sprawnej podróży autokarem znaleźliśmy się u stóp niebieskiego szlaku prowadzącego do schroniska na Magurce Wilkowickiej. Wspinaczka na 909 metr npm zajęła nie więcej niż godzinę i po krótkim wypoczynku z ciepłą herbatą w ręce byliśmy gotowi na zdobycie kolejnego szczytu jakim był Czupel. Z każdej strony otaczał nas piękny krajobraz z malowniczymi lasami w jesiennych barwach. Podróż była o tyle przyjemna, że nawet pogoda postanowiła być łaskawa. Po zaliczeniu najwyższego szczytu niebieskim szlakiem sprawnie znaleźliśmy się z powrotem na wysokości miasteczka Czernichów. Taka wspinaczka z pewnością dodaje energii na najbliższe, wytężone, szkolne dni i odrywa od rutyny. Grunt, by nie dać się lenistwu oraz przede wszystkim zakwasom.

Newsa przygotowały: p. prof. Roma Ociepa oraz Laura Jończyk z klasy 2g.

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W poniedziałek 13 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na przedstawienie składały się wiadomości dotyczące historii naszego kraju oraz wiersze i piosenki wykonywane przez uczniów VII LO.

Organizatorki akademii: p. Ewa Lutostańska i p. Katarzyna Wilk dziękują gronu pedagogicznemu oraz młodzieży za zainteresowanie i pomoc.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Wilk; zdjęcia Nikodem Buszko 1g.

Nauczyciel – bibliotekarz informuje

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki zostały zakupione 894 książki – lektury i literatura młodzieżowa. Książki dla młodzieży zostały wybrane na podstawie ankiet czytelniczych przeprowadzonych we wszystkich klasach oraz na podstawie „Listy Bestsellerów” utworzonej przez uczniów szkoły.

Przyjdź, zobacz, wypożycz!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest programem rządowym, który przewiduje rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W zamian za udzielone wsparcie placówki będą podejmowały działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,a podstawowym rezultatem zrealizowanych przedsięwzięć ma być zainteresowanie młodych ludzi czytaniem, które powinno im towarzyszyć w życiu dorosłym.

Newsa przygotowała: p. prof. Aneta Kupczak.

Występ Grupy pod wiszącym kotem

Dnia 2 listopada 2017 roku troje uczniów naszej szkoły, członków koła teatralnego Grupy pod wiszącym kotem: Rafał Molski, Wiktoria Rybiałek i Zofia Kandora, wzięło udział w Zaduszkach Artystycznych organizowanych przez panią Magdalenę Pietrulewicz w kościele pod wezwaniem św. Józefa na Rakowie. Swoją grą aktorską w Zaduszkach wsparł nas wybitny częstochowski aktor teatralny i filmowy pan Adam Hutyra oraz muzycy z ze Zjednoczonego Zaduszkowego Chóru. Przedstawienie stworzone na podstawie utworu kardynała J.Newmana pt. „Sen Geroncjusza” ukazywało nam historie konającego Geroncjusza i jego drogę przed tron Pana. Pierwsza część to właściwie monolog umierającego protagonisty. Bohater bardzo boi się śmierci, a najbardziej – samotności w tym straszliwym momencie. Dobre duchy i kapłan wstawiają się u Boga modlitwą za niego. W części drugiej Aniołowie Agonii wspomagają Duszę Geroncjusza w wędrówce do Boga.

Organizatorami tego występu byli: Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, Fundacja Obywatelskiej Pomocy Prawnej Advoco, Stowarzyszenie Ośrodek Muzyki Liturgicznej.

Newsa przygotowali: Rafał Molski, Zosia Kandora oraz p. prof. Beata Gendek-Barhoumi.

Upoluj swoją książkę

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do pierwszej edycji projektu „Upoluj swoją książkę”, który jest organizowany w ramach akcji Czytaj PL.  1000 szkół w Polsce wzieło  udział w projekcie, dzięki czemu ich uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać  12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.  Wszystko za pomocą jednej aplikacji i jednego kodu. Wystarczy smartfon.

Do szkoły trafiły plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę będzie można wypożyczyć na przerwie wprost z korytarza.
Czytaj dalej