Zespół „Zrano” w obiektywie w MDK

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszego szkolnego Zespołu „Zrano” z zimowych koncertów w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie. Autorem zdjęć jest Natanael Brewczyński z V LO im. A. Mickiewicza, które współorganizowało koncerty.

Zespół występował w składzie:

wokal:

Zuzanna Król, kl. IIe

Klaudia Sochacka, kl. IIIa

Aleksandra Wasik, kl. IIIa

Anna Pacud, kl. IVe

Aleksandra Kała, kl. IVf

instrumentaliści:

instrumenty klawiszowe: Martyna Drabas, kl. IId

gitara elektryczna i ukulele – Kacper Machura, kl. IIIf

gitara elektryczna – Alicja Gaudy, kl. IVg

gitara akustyczna – Piotr Nakonieczny, kl. IVd

perkusja – Wiktor Krocz, kl. IVf

gitara basowa – Ksiądz Konrad Cygan

Opiekunowie: prof. A. Cholewa-Purgał, prof. W. Jarząbek, ks. K. Cygan,

Absolwent walczy z białaczką. „Szukamy rozpaczliwie bliźniaka genetycznego”

Dr Piotr Sołtysiak to ceniony chirurg dziecięcy z Krakowa. Przez lata pracy niósł pomoc małym pacjentom, dzisiaj sam jej potrzebuje. Lekarz walczy z agresywną chorobą nowotworową układu krwiotwórczego. Jedyną szansą jest przeszczep szpiku, ale do tego potrzeba genetycznego bliźniaka.

Apelujemy do wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły o pomoc i rejestrację w dniu 19 lutego w godzinach 11.00 – 13.00 w gabinecie lekarskim naszego liceum.

Inauguracja projektu edukacyjnego „Częstochowianie na frontach II wojny światowej w 1944r”

15 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja inaugurująca rozpoczęcie projektu „Częstochowianie na frontach II wojny światowej w 1944r”, którego celem jest przybliżenie wydarzeń związanych z udziałem Polaków i samych Częstochowian w wojnie obronnej 1939 roku, walkami na frontach II wojny światowej jak i samym powstaniem warszawskim oraz ma na celu pielęgnowanie tradycji patriotycznych, pogłębianie wiedzy o historii regionu.

Realizacja projektu przypada na obchodzoną w 2024 roku 80 rocznicę bitwy o Monte Cassino  oraz  80 rocznicę działań prowadzonych w ramach Akcji „Burza” i udziale w tych zmaganiach 7 Dywizji Piechoty związanej z ziemią częstochowską.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Jerzy Antes z klasy 3c, Miłosz Grobelak z klasy 3c wraz ze szkolnymi koordynatorkami projektu:  p. prof. Agnieszką  Warzechą, p. prof. Agatą Wartą.

Newsa przygotowały:  p. prof. A. Warzecha, p. prof. A. Warta.

Spotkanie informacyjne on-line na temat studiów w Holandii

Zapraszamy wszystkich rozważających studia za granicą na webinar informacyjny!

  • Data: 7 lutego
  • Czas: 17:30-18:30
  • Gdzie: online

Podczas webinaru:

  • Przedstawione zostaną możliwości studiowania za granicą.
  • Dominika, Krystian z NHL Stenden University of Applied Sciences (Holandia) oraz Maja z Breda University of Applied Sciences podzielą się swoimi doświadczeniami ze studiów i życia.
  • Przedstawione zostaną systemy edukacji w różnych krajach.
  • Obalone zostaną mity na temat studiowania za granicą.
  • Omówiony zostanie proces aplikacyjny.

Nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2024-2026

Kandydatem może być osoba między 15 a 24 rokiem życia, zamieszkująca teren województwa śląskiego, działająca na rzecz młodzieży z terenu województwa śląskiego w samorządach uczniowskich szkół ponadpodstawowych, samorządach studenckich, organizacjach pozarządowych, których celem jest działalność na rzecz dzieci i młodzieży lub działalność w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

Poniżej przekazujemy link do ogłoszenia naboru do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2024-2026.

https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/konkursy/konkursy_2/zarzad-wojewodztwa-slaskiego-oglasza-konkurs-ogloszenie-naboru-do-mlodziezowego-sejmiku-wojewodztwa-slaskiego-w-kadencji-2024-2026.html

Rekrutacja kandydatów ubiegających się o mandat Radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego potrwa do 25 lutego 2024 r.

 

„My Talent”, czyli wirtualny doradca zawodowy

Nie wiesz co i gdzie chcesz studiować?

Każdy z nas jest inny, każdy z nas inaczej postrzega pracę, jeden woli pracować w ludźmi, drugi z dokumentami. Chodzi o to, żeby młodzi dowiedzieli się jak najwięcej o sobie, zanim dokonają życiowej zmiany. Pomoże im w tym formuła „My Talent”, czyli aplikacja, w której została zastosowana metoda pomiaru potrzeb AIA. Dzięki niej osiągamy punkt wyjścia do określania potencjału i kierunku rozwoju każdej z młodych osób.

Model AI staje się wirtualnym ekspertem, który na podstawie swojej wiedzy ma możliwość poznania człowieka wraz z jego wewnętrznymi, czasami mocno ukrytymi, potrzebami. Modele dążą do doskonałości w swoim działaniu i w ten sposób badani użytkownicy, poprzez odpowiedzi na szereg pytań dostają swój indywidualny profil potrzeb.

Zachęcamy do skorzystania z tego nowego narzędzia opartego o sztuczną inteligencję.