„MEET AMERICA” – spotkanie z Panią Konsul ds. Prasy i Kultury Konsulatu USA w Krakowie

Dnia 16 grudnia Pani Konsul USA  ds. Prasy i Kultury Dolores Prin spotkała się z  uczniami klasy 3f (gr2) i klasy 3b (gr2), wraz z ich nauczycielkami języka angielskiego – p. prof. Marzeną Kossak-Wąchała i p. prof. Joanną Wołkowicką. Spotkanie odbyło się na platformie Zoom w ramach programu Meet America Ambasady USA oraz American Centre Kraków, reprezentowanym przez Panią Janinę Galas.

Sekcja Prasy i Kultury Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie zajmuje się kontaktami z mediami i instytucjami kultury na terenie 5 południowych województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Organizuje ona min współpracę kulturową i edukacyjną między Polską i Stanami Zjednoczonymi promując tym samym USA.

Temat wczorajszego spotkania to „American Culture and Life as a Diplomat”

Pani Konsul skupiała się na szeroko rozumianej tematyce kulturowej – mieliśmy okazję poznać najciekawsze aspekty życia w Stanach Zjednoczonych oraz kulturę amerykańską. Uczniowie wcześniej przygotowali zestaw pytań, który został wysłany do Pani Konsul, która potem n spotkaniu poruszyła interesujące młodzież tematy – stereotypy, najciekawsze miejsca w USA warte odwiedzenia, święta narodowe i tradycje, bezpieczeństwo czy edukacja. Były również pytania o tradycyjne potrawy, klimat,  czy różnice między Polską i USA.  Na koniec spotkania był czas by młodzież zadała dodatkowe pytania, które nasunęły się już w trakcie naszego spotkania. Spotkanie było dla wszystkich znakomitą możliwością poznania faktów z pierwszej ręki w trakcie rozmowy z rodowitym użytkownikiem języka angielskiego.

Było to już trzecie spotkanie uczniów Kopernika w ramach tego programu. Program MEET AMERICA Ambasady USA jest wspaniałą szansą na poszerzenie wiedzy o Stanach Zjednoczonych dzięki możliwości spotkania z amerykańskim dyplomatą. Mamy więc nadzieję, że kolejne klasy będą też miały taką możliwość w przyszłości!

Newsa przygotowały: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała i p. prof. Joanna Wołkowicka.