Laureaci konkursu plastycznego „Jesienne życie w oczach artysty”

W dniu 20.01.2022 rozdaliśmy nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego „Jesienne życie w oczach artysty”. Poziom konkursu był wysoki, wpłynęło wiele prac.

Przyznaliśmy następujące miejsca:

w kategorii szkoły ponadpodstawowe:

  • I miejsce Lena Kozłowska, kl. III G ,VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie,
  • II miejsce Patrycja Stempień kl. III B, Joanna Matyjaszczyk  kl. III B,Zespół Szkół im. W. Andersa w Częstochowie oraz Daniela Godzisz , kl. I A, Alicja Moćko , kl. I A, Zespół Szkół im. W. Andersa w Częstochowie ,
  • III Julia Noszczyk, III L, VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie,

w kategorii szkoły podstawowe

  • I miejsce Zuzanna Smużyńska , kl VI, SP nr 14 im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie,
  • II miejsce Jakub Suślik, kl VII , SP 13 im. K. Makuszyńskiego w Częstochowie,
  • III Julian Strojec , kl. VI A, SP nr 8 im. H. Poświatowskiej w Częstochowie oraz Leon Głowacki, kl. IV A,  SP nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Newsa przygotowała: p. prof. Sylwia Płaczek.

Udział w Euroscoli

W dniu 9.02 przedstawiciele naszego liceum wezmą udział w zdalnej Euroscoli. To wydarzenie, które pozwala młodzieży poczuć się aktywnym uczestnikiem Unii Europejskiej, młodzież z krajów członkowskich połączy się zdalnie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Będzie możliwość zadania pytania Wiceprzewodniczącemu Europarlamentu oraz wymiany zdań z ekspertami w dziedzinie klimatu.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.30 a zakończy o 11.30. Uczniowie zainteresowani dołączeniem do grupy uczestników (język angielski), proszeni są o kontakt z p. prof. Katarzyną Kornecką-Nalewajką.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka.

Wyniki I etapu VI edycji Konkursu „Od mundurka do togi”

Z radością informujemy, że do II etapu VI edycji Konkursu „Od Mundurka do togi” zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Bartosz Nowakowski z klasy 2e. I etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego Konstytucji RP, zagadnień politologicznych  i prawnych.

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Dawid & Partnerzy. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Newsa przygotowała: p. prof. Agnieszka Warzecha.

Wyróżnienie ucznia klasy 2c

Wyróżnienie dla Łukasza Wolańskiego – ucznia klasy 2c w Konkursie Historyczno – Literackim  im. Zofii  Martusewicz, poświęconemu  Prymasowi Tysiąclecia – Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Celem konkursu było napisanie pracy literacko-historycznej , odnoszącej się do  życia Prymasa Stefana Wyszyńskiego i jego wpływu na  współczesne dzieje Polski, poznanie i wcielanie w życie ideałów i wartości które towarzyszyły Kardynałowi Wyszyńskiemu.

Organizator Konkursu  Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater w Częstochowie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Newsa przygotowała: p. prof. Agnieszka Warzecha.

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej COPTIOSH

8 stycznia 2022 roku odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3H Albert Krawczyk zakwalifikował się do etapu centralnego tej olimpiady. Będzie reprezentował naszą szkołę 12 kwietnia 2022 roku w Golubiu-Dobrzyniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Newsa przygotowała: p. prof. Agata Warta.

Doposażenie pracowni biologicznej!!!

Rok 2022 rozpoczął się bardzo mocnym akcentem, a to za sprawą Zarządu Zakładu Cementowni Rudniki CEMEX Sp. z o.o. dzięki któremu nasza szkoła została wpisana na oficjalną listę beneficjentów firmy. Szczególne podziękowania kieruję do Dyrektora Zakładu, Pana Piotra Bąbelewskiego, dzięki którego życzliwości otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup 11 mikroskopów optycznych do pracowni biologicznej. Otrzymane pomoce dydaktyczne istotnie wzbogacą zajęcia, przyczyniający się tym samym do rozwoju umiejętności praktycznych uczniów naszej szkoły. Ten gest na długo pozostanie w naszej pamięci….Myślę także, że w tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na politykę środowiskową firmy, przejawiająca się licznymi działaniami proekologicznymi jak m. in. ścieżka ekologiczna w Lipówce i Bierowie czy organizowany cyklicznie Dzień Bioróżnorodności i Sportu w Kamieniołomie Lipówka.

Newsa przygotował: p. prof. Michał Zych.