Z głębokim żalem zawiadamiamy

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Profesor Danuty Miszczuk, wieloletniego Pedagoga i Wychowawcy wielu pokoleń młodzieży.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 16 stycznia 2021 roku o godz. 11:00 w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie, ul. Okrzei 41, po którym odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu Kule.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie.

Stwórz szkołę marzeń w MINECRAFT

Zapraszamy uczniów częstochowskich szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu miasta Częstochowy i całego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego do wybudowania swojej szkoły marzeń w MINECRAFT! Regulamin i formularz będą dostępne na stronie: www.zawodowaczestochowa.pl – czekają bardzo atrakcyjne nagrody! Oto link do zaproszenia: https://www.facebook.com/watch/?v=2477342695906647

W imieniu Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka zapraszamy młodzież do udziału w konkursie MINECRAFT i do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół technicznych i branżowych: https://www.facebook.com/matyjaszczyk.krzysztof/posts/2826870214202408

źródło: www.czestochowa.pl

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

#FerieBezNudy

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy, opracowała specjalny program zajęć skierowany do dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. #FerieBezNudy to akcja mająca na celu wsparcie rodziców i opiekunów w zorganizowaniu czasu wolnego w domu z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej www.feriebeznudy.pl. Partnerem tej inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

4 stycznia w całej Polsce rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. W trosce o bezpieczne i rodzinne spędzenie czasu Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy, przedstawiła dwutygodniowy rozkład zajęć aktywizujących dzieci i młodzież w tym czasie.

Czytaj dalej

Matura 2021 – zaktualizowane informacje

Uprzejmie informuję, że na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowane zostały aktualizacje materiałów dotyczących egzaminu maturalnego w maju 2021 roku.

Ważne zmiany:

  • Ze względu na zmianę zasad organizacji egzaminu maturalnego w 2021 r. wszystkie zadeklarowane przez zdających egzaminy w części ustnej są anulowane z mocy prawa.
  • Osoby, które w 2021 r. muszą przystąpić do części ustnej egzaminu, składają stosowną informację na załączniku nr 30 do dyrektora szkoły do 8 lutego 2021 r. W informacji należy uzasadnić konieczność przystąpienia do części ustnej egzaminu oraz dołączyć do niej dokumenty poświadczające konieczność przedstawienia wyniku z części ustnej egzaminu maturalnego w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Więcej informacji o egzaminie maturalnym w roku 2021 – tutaj.

„Bóg się rodzi…”

W trudnych czasach pandemii tradycyjne jasełka nie mogą odbyć się w szkole. Nie jest to jednak przeszkodą dla naszych uczennic i uczniów, którzy pod opieką ks. Andrzeja Witka oraz ks. Kamila Chudego przygotowali dla Was te wspaniałe, Świąteczne, rozśpiewane Życzenia.