Odbudowa pomnika Józefa Piłsudskiego

Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczął zbiórkę pieniężną na odbudowę pomnika Józefa Piłsudskiego, który przed wojną, w latach 30 – tych znajdował się na ulicy Krakowskiej, ale został zdemontowany przez Niemców. Twórcą pomnika był rzeźbiarz Stefan Policiński, autor innych znanych częstochowianom pomników – Stanisława Moniuszki, znajdującego się w Parku 3 Maja oraz Henryka Sienkiewicza obok IV LO w Częstochowie. Stowarzyszenie wraz z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza już w 2017 roku powzięło plan odbudowy, uzyskując zgodę rady miasta oraz poparcie lokalnych patriotów i historyków.

Odsłonięcie pomnika planowane jest na 100. rocznicę wizyty marszałka Piłsudskiego w naszym mieście (1921 r.).

Zaproszenie do udziału w odbudowie pomnika dotyczy wszystkich. Każdy może wesprzeć akcję poprzez zakup symbolicznej cegiełki o nominale 10zł oraz 50zł. I tym razem VII LO zaangażowało się w akcję, która dotyczy naszej lokalnej historii. Uczniowie wraz z Panią prof. Katarzyną Wilk zebrali pieniądze na zakup cegiełek zaprojektowanych przez absolwentkę V LO Panią Agatę Orlińską, studentkę wydziału sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Wilk.

Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie

Od najbliższego poniedziałku, 19 października 2020 r., szkoły ponadpodstawowe w czerwonych strefach, w tym również nasze liceum, rozpoczynają realizację nauczania w trybie zdalnym. W związku z tym uprzejmie proszę zapoznać się z załącznikiem nr 1 do procedur dotyczących pracy szkoły w czasie epidemii.

Wszystkie lekcje odbywać będą się online zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć na platformie bezpośredniej komunikacji głosowej. Podczas lekcji zdalnych odnotowywana będzie frekwencja uczniów.

Ewentualny brak możliwości uczestniczenia w lekcjach zdalnych wynikający np. z braku dostępu do sieci Internet proszę zgłaszać do wychowawców klas.

Jednocześnie przypominam o konieczności przestrzegania zasad dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia koronawirusem, jak również ograniczenia przemieszczania się i gromadzenia.

Z życzeniami zdrowia,
Barbara Gala-Glińska

Dyrektor VII LO im. Mikołaja Kopernika
w Częstochowie

Dzień Papieski 2020

Każdego roku 16 dzień października jest dniem wyjątkowym. To kolejna rocznica wyboru na Papieża św. Jana Pawła II. W tym roku przeżywamy ten dzień pod hasłem Totus Tuus – Cały Twój. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie nie tylko postać, ale i nauczanie naszego Wielkiego Rodaka.

Niech przygotowany na tę okazję przez uczniów naszej szkoły montaż słowno – muzyczny, pomoże nam lepiej przeżyć ten wyjątkowy dzień. Zachęcamy do obejrzenia i przemyślenia…

Newsa przygotowali: ks. Kamil Chudy, Agata Walaszczyk 2h oraz uczennice i uczniowie naszego liceum.

XXVIII Olimpiada Informatyczna

19 października rozpoczną się zawody I stopnia w XXVIII edycji Olimpiady Informatycznej. Treści zadań będą dostępne w serwisie SIO na stronie Olimpiady. Zachęcam do udziału zainteresowane uczennice oraz zainteresowanych uczniów. W sobotę 24.10.2020 r. o godz. 11:00 przeprowadzimy webinarium „Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej i jak testować rozwiązania?”. Webinarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych uczniów, bardzo prosimy o przekazanie uczniom, podanego poniżej linku do webinarium. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Link do wydarzenia: https://tiny.pl/74qf1

Będzie też dostępne nagranie z webinarium. Informacje na ten temat pojawią się na stronie www.oi.edu.pl