Bakcyl programowania

Nazywam się Monika Urbaniak i jestem absolwentką VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie. W latach 2013-2016 uczęszczałam do klasy o profilu mat-fiz-inf. Obecnie reprezentuję wrocławski oddział firmy Nokia.

W trakcie swojej nauki w Koperniku miałam przyjemność uczęszczać na lekcje informatyki prowadzone przez Szanownego Pana Dyrektora Marcina Terkę, co dało mi podstawę do dalszej nauki programowania.

Wiedząc na jak wysokim poziomie znajduje się nauka programowania w VII L.O. chciałabym zaprosić uczniów do współdziałania w ramach bezpłatnego kursu Bakcyl Programowania, którego celem jest kilkumiesięczna nauka uczniów szkół średnich programowania w języku C++.

Formuła tegorocznej edycji Bakcyla Programowania wygląda następująco: od listopada do maja pracownicy Nokii będą prowadzić zdalne szkolenia z zakresu programowania w języku C++. Łącznie w ciągu każdego miesiąc uczestnicy przepracują na spotkaniach 4 godziny. W skali roku daje to 28 godzin spotkań edukacyjnych.

21.09.2022 [20:00] – 5.10.2022 [23:59] Rejestracja do programu: https://nokia.ly/3BAiCjj

Czytaj dalej

Integracja „pierwszaków”

Dnia 16 września 2022 roku odbył się wyjazd klas pierwszych VII LO do Folwarku Kamyk. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Kamyka w celu integracji klasowej. Na to wydarzenie czekali wszyscy pierwszoklasiści od 1. września, ponieważ takie spotkania są najlepszą okazją do nawiązania nowych kontaktów i umacniania więzi klasowych. Każda z klas podczas wyjazdu miała okazję zaprezentować się przed społecznością szkoły oraz opiekunami. Uczniowie w czasie prezentacji wykazali się dużą kreatywnością: tańczyli, śpiewali, recytowali, a ich zmagania oceniło jury składające się z nauczycieli. Młodzież spędziła wspólnie miło czas, zwiedzając teren folwarku, oglądając urocze zwierzęta, rozmawiając, bawiąc się oraz spożywając smaczny posiłek przygotowany w Folwarku. Zwieńczeniem wyjazdu integracyjnego była dyskoteka i wspólnie zatańczona belgijka.

Nowy etap w życiu naszych pierwszoklasistów przypieczętowany został wspólną zabawą, która na pewno zaowocuje wieloma przyjaźniami zawartymi nie tylko na czas liceum, ale w wielu przypadkach także na całe życie.

Newsa przygotowała: uczennica klasy 1F Paulina Ziębacz i p. prof. Katarzyna Wilk

Zapraszamy do galerii, gdzie umieszczone zostały zdjęcia.

VIII OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY BLEU BLANC ROUGE 2022

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA GDYNIA ORAZ INSTYTUTU FRANCUSKIEGO W POLSCE

Nauczyciele sekcji dwujęzycznej II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni

ma zaszczyt zaprosić

uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1-5 szkół średnich do udziału
w VIII Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym
Bleu Blanc Rouge 2022. Czytaj dalej

“Różne języki – jedna Europa”

Ogólnopolski konkurs filmowy w ramach obchodów Dnia Języków Europejskich- do wygrania kurs językowy!

Jeśli uczysz się języków obcych i interesujesz się europejską kulturą, weź udział w konkursie online organizowanym w ramach Europejskiego Dnia Języków! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich (liceów i techników) z całej Polski. Pokaż w maksymalnie dwuminutowym filmie, dlaczego znajomość języków obcych jest tak ważna we współczesnym świecie. W filmie muszą znaleźć się elementy językowe i realioznawcze wybranego europejskiego kraju. Czytaj dalej

Zapraszamy na Świętowanie Dnia Wielojęzyczności z projektem EPAS – Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wielojęzyczność to podstawa europejskiej demokracji – w Parlamencie Europejskim pozwala śledzić debaty parlamentarne w 24 językach urzędowych UE. Co roku obchodzimy Dzień Wielojęzyczności. Organizujemy specjalne wydarzenia poświęcone pracy tłumaczy ustnych i pisemnych w tym najbardziej wielojęzycznym parlamencie świata. Czytaj dalej

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU, której celem jest:

·  pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia i żywności,

·  upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia,

Tematyka wiodąca:  Ryby i owoce morza – przetwórstwo i zastosowanie w żywieniu Czytaj dalej