Konferencja dotycząca FASD

W dn. 11.09.2019 przedstawiciele klasy I a brali udział w konferencji zorganizowanej przez Urząd Miasta Częstochowy o tematyce „Co młody człowiek powinien wiedzieć o FASD?” (Spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych). W czasie wykładu poruszana była problematyka uzależnień, bodźców pobudzających do nałogu oraz konsekwencji stosowania alkoholu i innych środków odurzających dla płodu dziecka. Wykład prowadziły p. Karolina Rakocz Kierownik Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie oraz p. Katarzyna Rozpondek z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Newsa przygotowała: p. prof. Sylwia Płaczek.

Zebrania z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

Polecany

Najbliższe zebrania odbędą się w poniedziałek, 16 września 2019 r. o godzinie 17:00

Szczegółowe informacje dostępne są poniżej:

Klasy drugie – sala

Klasy trzecie – sala

2a – 23

3a – 46

2b – 37

3b – 51

2c – 36

3c – 27

2d – 52

3d – 41

2e – 39

3e – 17

2f – 45

3f – 38

2g – 26

3g – 40

Informacje dotyczące tegorocznych terminów i tematyki zebrań z rodzicami dostępne są z poziomu menu: Rodzic > Zebrania z rodzicami.

Wizyta studyjna w Bambergu

W dniach od 24 do 29 czerwca 2019 roku odbyła się wizyta studyjna w Bambergu w ramach podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy Urzędem Miasta Częstochowy, Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia oraz Dientzenhofer-Gymnasium Bamberg. W tym czasie w Polsce rozpoczęły się już wakacje, natomiast w Niemczech pełną parą szły przygotowania do końcowych egzaminów i ostatnie tygodnie roku szkolnego. Naszą delegację reprezentowali: wiceprezydent Częstochowy Pan Ryszard Stefaniak, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Pan Zbigniew Janus, pracownicy SOD Pani Ewa Kozłowska i Pani Jadwiga Idzikowska-Labocha, grupa dyrektorów i nauczycieli częstochowskich szkół regularnie goszczących niemieckich kolegów. W ramach wizyty odbyły się hospitacje lekcji w niemieckich szkołach. Miałam okazję porozmawiać na tematy nurtujące nauczycieli z Dyrektor Rupprecht Grundschule Panią Urlike Weiß i wizytować lekcję nauczania wczesnoszkolnego, którą prowadziła pani Susanne Schümann. Odwiedziłam także lekcję języka angielskiego w Dientzenhofer-Gymnasium Bamberg, którą poprowadził Pan Müller. Na tej lekcji uczniowie powtarzali materiał do zbliżającego się egzaminu. Była to świetna okazja do porównania zakresu nauczania i sposobu prowadzenia egzaminu ustnego z języka angielskiego u nas i w Niemczech. Pragnę zaznaczyć, że zarówno uczniowie naszego liceum jak i uczniowie Dientzenhofer Gymnasium prezentują wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Następnie oglądałam lekcję wychowania fizycznego u Pana Stökera, gdzie chłopcy wraz z nauczycielem wspólnie wykonywali ćwiczenia gimnastyczne i gry z piłką lekarską. Czytaj dalej

Jak po raz pierwszy zalogować się do e-dziennika

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W bieżącym roku szkolnym w naszym liceum wprowadziliśmy dziennik elektroniczny UONET+. Witryna WWW dostępna jest bezpłatnie dla każdego rodzica i ucznia. Ułatwia komunikację ze szkołą i pozwala szybko sprawdzić frekwencję, oceny, uwagi czy zadania domowe.

Cześć z Państwa ma już dostęp do e-dziennika, a część otrzyma go po najbliższych zebraniach z Rodzicami. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem omawiającym pierwsze logowanie.

Adres naszego dziennika to https://uonetplus.vulcan.net.pl/czestochowa

Kiermasz używanych podręczników

Kiermasz używanych podręczników zorganizowany będzie na „łączniku” w trakcie dużej przerwy. Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, którzy chcą sprzedać używane podręczniki, mogą to zrobić od 3 do 10 września 2019 r.

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Reprezentacja naszej Szkoły uczciła 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, biorąc udział w uroczystościach miejskich na Placu Pamięci Narodowej. Odczytano Apel Pamięci i złożono kwiaty przed Pomnikiem Poległym w obronie Ojczyzny.

Newsa przygotowała: p. prof. Joanna Wołkowicka.