Projekt „Most do wczorajszego świata”

21 września w I  Liceum im. J. Słowackiego odbyło się spotkanie historyczne dotyczące projektu edukacyjnego „Most do wczorajszego świata”. Naszą szkołę reprezentowały p. prof. Agnieszka Warzecha i p. prof. Agata Warta.

Organizatorami projektu są: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce (Oddział w Częstochowie). Patronat nad projektem objął: Alon Goldman- Przewodniczący Stowarzyszenia Żydów Częstochowian oraz Fundacja Pamięć i Odnowa.

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy na temat  życia, działalności społeczności żydowskiej w Częstochowie , budowanie chęci  zrozumienia  różnic i akceptowania innych kultur, religii, tradycji oraz zachęcenie młodego pokolenia do życia w atmosferze szacunku i tolerancji.

W ramach projektu zaproponowano trzy formy aktywności:

- konkurs recytatorski poezji i prozy Irit Amiel,

-konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „Świat utracony, świat ocalony”,

-konkurs plastyczny pod hasłem „Różne światy- jedno Miasto”.

Szczegółowych informacji na temat konkursów udzielają  p. prof. Agata Warta i p. prof. Agnieszka Warzecha.

Serdecznie zapraszamy młodzież naszej szkoły do aktywnego udziału w projekcie.

Newsa przygotowała: p. prof. Agata Warta i p. prof. Agnieszka Warzecha.