Spotkanie Inauguracyjne programu CAMPUS FRANCE

W dniu 15 września, w Ambasadzie Francji w Warszawie odbyło się spotkanie inauguracyjne sieci korespondentów projektu CAMPUS FRANCE. W dwunastej edycji udział wzięło 43 korespondentów z całej Polski. Założeniem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat podjęcia studiów we Francji, programów stypendialnych oraz możliwości uzyskania podwójnych dyplomów uczelni polskich i francuskich.

Spotkanie zostało zainaugurowane przez Jego Ekscelencję Ambasadora Francji w Polsce Pana Etienne de Poncins, Dyrektora Instytutu Francuskiego w Polsce Pana Audelin Chappuis, oraz Pana Jean-Luca Schneidera, Attaché ds. współpracy uniwersyteckiej i naukowej Instytutu Francuskiego w Polsce.

Pani Eliza Łuczyńska, odpowiedzialna za projekt z ramienia Ambasady Francuskiej, omówiła nowe programy wsparcia i mobilności oraz Dni Campus France 2024. Pani Iwona Gorczyca, z Instytutu Francuskiego w Krakowie przedstawiła działania sieci ambasadorów – studentów którzy dzielą się na Instagramie doświadczeniami z wyjazdu na studia na francuskich uczelniach: Ambasadorzy_CampusFrancePolska.

Uczestnicy wzięli również udział w warsztacie Design Thinking w pracy nauczyciela – obudź kreatywność na każdy temat poprowadzony przez Pana Mariusza Lewandowskiego, Koordynatora BIZNESHUBU, Pełnomocnika Dziekana ds. Promocji Katedry Zachowań Organizacyjnych i Marketingu, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę:https://www.pologne.campusfrance.org/pl

 Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka