Kopernik zwycięzcą Częstochowskiej Ligi Licealnych Debat Oksfordzkich

27 marca odbył się, w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, finał Częstochowskiej Ligi Debat Oksfordzkich o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Autorami tego projektu byli: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie.

Dzisiejszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: p. Krzysztof Gawkowski – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji, p. Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy, p. Piotr Grzybowski – zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, p. Rafał Piotrowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

W finale zmierzyły się drużyna I LO im. J. Słowackiego z drużyną naszej szkoły. Tematem debaty był wpływ influencerów na współczesne społeczeństwo. W skład naszej drużyny wchodzili uczniowie: Jakub Górny, Kornelia Borecka, Jerzy Antes i Mateusz Szczypka.

Kopernik wygrał debatę i zdobył Puchar Prezydenta Miasta!!!

Opiekunkami debatującej drużyny były p. Agata Warta i p. Agnieszka Warzecha.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie tak ogromnego sukcesu.

Newsa przygotowała: p. prof. Agata Warta i p. prof. Agnieszka Warzecha.