Sukcesy w piłce ręcznej

Na przełomie października i grudnia nasz zespół męskiej piłki ręcznej, brał udział w międzyszkolnych mistrzostwach piłki ręcznej. Długo nasz zespół nie mógł znaleźć pogromcy i wygrywał mecz za meczem, dopiero w finale nieznacznie ulegliśmy ZS Kochanowskiego 13-10, choć przy odrobinie szczęścia w końcówce mogliśmy pokusić się o lepszy wynik. Był to niestety kolejny finał  przegrany przez naszą drużynę. Cieszy fakt, że przez tak długi czas utrzymujemy się w topie najlepszych drużyn w Częstochowie, jednak co roku brakuje tego małego kroku do zwycięstwa w  całych rozgrywkach. Opiekun drużyny pani Magdalena Marczewska na pewno łatwo się nie podda i w następnych latach będzie walczyć o tak długo oczekiwane mistrzostwo dla Kopernika.

VII LO Kopernika zostało rozlosowane do grupy z ZS Prusa , ZS Sam-Budowlanych i IX LO Norwida . Nasz zespół nie miał większych problemów ze zwycięstwem w grupie i pewnie awansował do kolejnej fazy turnieju .

24 : 60

W  kolejnej fazie turnieju  nasz zespół trafił już na znacznie bardziej wymagających rywali jakimi byli III LO Biegańskiego ,  ZSTiO Żeromskiego,  IV LO Sienkiewicza . Jednak  nasz zespół nie przestraszył się rywali i znów zdobył komplet punktów , wygrywając  w dramatycznych okolicznościach z ZSTiO Żeromskiego (6-5) w decydującym meczu  o pierwsze miejsce w grupie .

23 : 34

W półfinale nasz zespół zmierzył się z TZNem . Choć przespana pierwsza połowa przez nasz zespół sprawiała że do przerwy przegrywaliśmy, to w drugiej połowie nasz zespół nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy i pewnie zwyciężył . W drugim półfinale po dogrywce ZS Kochanowskiego pokonał ZSTiO Żeromskiego .

ZSTiO Żeromskiego ZS Kochanowskiego

15 : 16

VII LO Kopernika Techniczne Zakłady Naukowe

14 : 10

Nadszedł dzień finału , nasz zespół był niezwykle zmotywowany  lecz to nie wystarczyło . Po szalonej drugiej połowie , gdzie doprowadzaliśmy już dwukrotnie do remisu , ostatecznie schodzimy pokonani z boiska .

ZS Kochanowskiego VII LO Kopernika 13 : 10