Nasza reprezentacja Mistrzem Częstochowy

27 września 2016 roku reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej pod przewodnictwem p. prof. Zbigniewa Najmana zdobyła tytuł Mistrza Częstochowy.

Uczniowie Kopernika wyszli niepokonani ze swojej grupy i w półfinale zmierzyli się z V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Mecz o wejście do finału był mocno jednostronny. Bramki dla Kopernika zdobyli: Błaszkiewicz Adrian – 3, Obodecki Maciej – 3, Sikora Kajetan – 1, Pawlik Patryk – 1 oraz Boral Adrian – 1. Niestety straciliśmy przy tym dwie bramki.

W meczu finałowym na naszych reprezentantów czekali już zawodnicy z ZSTiO im. Stefana Żeromskiego. Było to już dużo bardziej emocjonujące spotkanie. W pierwszej połowie bramkę dla Kopernika zdobył kapitan drużyny, Adrian Błaszkiewicz. Jednak do przerwy Żeromskiemu udało się wyrównać. Kolejnego gola zdobył Adrian Boral. Na dwie minuty do końca spotkania, przy stanie 2-2 decydującą piłkę posłał do bramki Kajetan Sikora. Radość opętała zarówno zawodników, kibiców, jak i trenera naszej reprezentacji – p. prof. Zbigniewa Najmana, dla którego jest to pierwsze takie zwycięstwo. Mecze rozgrywek wojewódzkich rozpoczną wiosną 2017 roku.