Konkurs Bleu Blanc Rouge 2018

Zachęcamy do udziału w IV Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2018  organizowanym przez  ZSO Nr 2 w Gdyni pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „La beauté est dans la rue”, czyli jedno z haseł maja 68 roku. Czekamy więc na oryginalne, artystyczne i nietuzinkowe podejście do tematu: piękna dostrzeżonego i uwiecznionego na ulicy. Zdjęcia powinny odwoływać się do szeroko pojętej  francuskiej cywilizacji i kultury oraz nawiązywać do tytułowego hasła. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres bleu_blanc_rouge_2018@onet.pl do niedzieli 28 października 2018, każde zgłoszenie powinno zawierać szczegółowe informacje zawarte w regulaminie.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek, 23 listopada 2018 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka.