Bądź zdrowa mamo – Marsz Różowej Wstążki

W dniu 15.09.2021 r. na terenie Częstochowy miał miejsce objęty patronatem przez Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, piknik zdrowotny „Bądź zdrowa mamo – Marsz Różowej Wstążki” dotyczący profilaktyki raka piersi zorganizowany przez Stowarzyszenie Częstochowskich Amazonek. Przedstawicielami naszego Liceum była klasa 3a o profilu biologiczno-chemicznym, która dumnie reprezentowała naszą szkołę, przedstawiając własnoręcznie wykonane transparenty.

Opiekę nad klasą sprawował wychowaca prof. Michał Zych i pedagog szkolny prof. Agnieszka Wrońska – Radosz. Przemarsz odbył się w Alejach NMP, zaczynając od Placu Biegańskiego, kończąc na Starym Rynku, gdzie zostało zorganizowane Miasteczko Profilaktyczne. Klasa brała również udział w debacie z udziałem lekarzy specjalistów oraz pacjentów na temat profilaktyki raka piersi. Nasi uczniowie wiele się dowiedzieli na tym wydarzeniu i na pewno wykorzystają zdobytą wiedzę w swoim przyszłym życiu.

Newsa przygotowały: Martyna Mirczak i Milena Michałowska, klasa 3a.