Kopernik po raz drugi wyróżniony w Japonii!

Już siódmy raz nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na esej organizowanym przez Pokojową Fundację Goi z Tokio we współpracy z UNESCO. Temat tegorocznego konkursu to „WHAT IS LIFE”.

W tym roku wysłaliśmy do Japonii 8 esejów a nasza ciężka praca jeszcze pod koniec poprzedniego roku szkolnego (ostateczny termin nadsyłania prac był w czerwcu 2021)  przyniosła wspaniałe rezultaty – powtórzyliśmy sukces z zeszłego roku!

Nasza szkoła zdobyła nagrodę : SCHOOL INCENTIVE AWARD

Nasze zaskoczenie było ogromne a wyróżnienie to cieszy tym bardziej, iż jesteśmy jedyną szkołą z Polski, która uzyskała taki wynik a konkurencja była jak zawsze ogromna – w tym roku nadesłano 28,217 esejów ze 161 krajów z całego świata. Bycie w gronie wyróżnionych  szkół (66) ze wszystkich kontynentów  było dla nas miłą niespodzianką, a to że udało nam się to osiągnąć dwa razy z rzędu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy naprawdę dumni a sukces jest w pełni zasłużony!

Co ciekawe, aż 6 z 8 uczniów  to tegoroczni absolwenci, którzy jeszcze w wirze przygotowań do egzaminu maturalnego znaleźli czas i chęci by spróbować swoich sił i po raz ostatni reprezentować  nasze liceum. Niektórzy przystąpili do konkursu po raz 2 a nawet 3. Gratulujemy całej grupie, która przygotowała eseje na ten międzynarodowy konkurs pod opieką nauczyciela języka angielskiego pani Marzeny Kossak-Wąchała:

  • NATALIA ŚLUSARCZYK ( klasa 3F)
  • ROKSANA RĘCZMIN (klasa 3F)
  • MAGDALENA SZYDA ( absolwentka z klasy 3G)
  • MAGDALENA ORDA ( absolwentka z klasy 3G)
  • ALEKSANRDA SUFIN ( absolwentka z  klasy 3G)
  • WERONIKA SZYDŁOWSKA ( absolwentka z klasy 3G)
  • KACPER MĘCKA ( absolwent z klasy 3G)
  • KONRAD BŁOSIŃSKI ( absolwent z klasy 3B)

Z pełnymi wynikami można się zapoznać na stronie https://www.goipeace.or.jp/en/work/essay-contest/
Zaraz po ogłoszeniu wyników, opiekunka grupy zorganizowała spotkanie całej „ósemki” na platformie Zoom. Wszyscy mogli się znowu spotkać i wspólnie cieszyć sukcesem oraz podsumować  cały konkurs.

Nasza młodzież, jak widać chociażby po wynikach i chęci uczestnictwa w tym konkursie, jest pozytywnie nastawiona do podejmowania wszelkich inicjatyw mających na celu promowanie pokoju czy poznawanie innych kultur. Gratulujemy raz jeszcze i życzymy sukcesów, może tym razem w zdobyciu nagród indywidualnych w kolejnej edycji konkursu. Do trzech razy sztuka…

Newsa przygotowała: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała.