Kolejny sukces międzynarodowy…tym razem w USA!

Z ogromnym zaskoczeniem  i radością przyjęliśmy wiadomość, że uczennica klasy 2f MAGDALENA TAŁAJ jako jedyna z Polski została FINALISTKĄ Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PEACE PALS INTERNATIONAL (May Peace Prevail on Earth).

PEACE PALS INTERNATIONAL to międzynarodowy program wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych (Wassaic, Nowy York),  mający zachęcić młodych obywateli świata (5-16 lat)  do kreowania i propagowania pokoju na świecie poprzez zjednoczenie ludzi z różnych kultur, religii, o odmiennych poglądach czy statusie społecznym. Funkcjonowanie w pokoju i harmonii ma się stać sposobem na życie, a wpajanie  młodym ludziom takich idei będzie z pewnością procentować w przyszłości, kiedy jako dorośli będą podejmować ważne decyzje dla siebie i innych.

Program promuje pokój i edukację poprzez uniwersalne przesłanie – „May Peace Prevail On Earth”, czyli „Niech będzie pokój na Ziemi”. Podejmuje on różne inicjatywy, min coroczny konkurs plastyczny. Podczas tej edycji konkursu uczestnicy z różnych stron świata mieli pokazać, jak oni rozumieją pokój, uwzględniając tegoroczną  ideę przewodnią czyli ”Kindness” („Życzliwość”), jak wyrazić siebie poprzez bycie dobrym i życzliwym człowiekiem. Idea ta związana jest ze współpracą z Karen Palmer – „Miss Kindness”, która jest znaną liderką  i edukatorską promującą ideę życzliwości między ludźmi. Praca konkursowa miała zawierać  uniwersalne przesłanie w języku angielskim.

Sukces cieszy tym bardziej, że w tegorocznej 24 edycji konkursu konkurencja była bardzo duża – nadesłano ponad 4,500 prac z 79 krajów z całego świata. Praca Magdy, którą wysłaliśmy jeszcze w czerwcu gdy była uczennicą klasy 1a, startowała w ostatniej kategorii wiekowej (14-16 lat), w której zwycięzcą okazał się uczeń z Nigerii.  Warto dodać, że bardzo ciekawą pracę wykonała również Ola Janus z klasy 2a.

Szczegółowe wyniki i inne prace dostępne na https://peacepalsinternational.org/2021-winners-and-finalists/.

Powyżej filmik organizatorów z prezentacją wyników.

Praca Magdy:

Gratulujemy!

Newsa przygotowała: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała.