Goi Peace Foundation Forum 2021

Dnia 20 listopada nauczyciel języka angielskiego, Marzena Kossak-Wąchała miała przyjemność uczestniczyć w Goi Peace Foundation Forum 2021 na zaproszenie tejże Fundacji Pokojowej, z siedzibą w Japonii. Ze względu na pandemię forum odbyło się online. Jedynym minusem była bardzo wczesna pora. Forum rozpoczęło się o godz.14 (Japonia) ale dla uczestników ze strefy czasu środkowoeuropejskiego była to godz.6.00.

Zaproszenie było związane z uczestnictwem naszej szkoły w konkursie międzynarodowym na esej organizowanym przez Pokojową Fundację Goi z Tokio we współpracy z UNESCO, w którym nasza szkoła zdobyła nagrodę SCHOOL INCENTIVE AWARDS.

Temat tegorocznego forum to:  “Creating a Future Beyond our Imagination”, a całość była podzielona na dwie części.

Pierwsza część (Goi Peace Award Commemorative Speech) była okazją do wysłuchania pochodzącego z Belgii Guntera Pauli, laureata Goi Peace Award. Jest on przedsiębiorcą, ekonomistą, autorem książek który założył również Inicjatywę Badań nad Zerową Emisją (ZERI)

Część druga (Voices of Youth) była podsumowaniem tegorocznego konkursu oraz prezentacją zwycięskich esejów w 2 kategoriach wiekowych. Pierwszym prezentującym był 9-letni uczeń z Indii, zwycięzca kategorii dziecięcej, a zaraz po nim mieliśmy szansę wysłuchać 24-letniej studentki z Wietnamu, która wygrała  drugą kategorię wiekową, w której startowali nasi uczniowie.

Forum było prowadzone przez Masami i Hiroo Saionji,  przedstawicieli Fundacji i było bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich słuchaczy.

Więcej informacji na stronie:  https://www.goipeace.or.jp/en/work/forum/

Newsa przygotowała: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała.