Międzynarodowy projekt BBC & Pearson Big Live Lessons na dobre zagościł w naszej szkole!

W ramach trwającego w naszym Liceum Międzynarodowego Projektu BBC & Pearson Live Classes odbyła się kolejna lekcja języka angielskiego w dwóch grupach klasy III F (nauczyciele: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała i p. prof. Elina Szago-Lalak). Lekcja miała format Big Live Lessons, co oznacza, że wzięło w niej udział ponad 150 uczestników! Nad tematem, który wybrałyśmy, czyli “Social Media: Creativity vs Anxiety”, rozmyślali uczestnicy z Ukrainy, Słowacji, Rosji i Polski. Uczniowie mieli szansę podzielić się swoimi spostrzeżeniami  za pomocą aplikacji ZOOM i mediów społecznościowych. Spotkanie poprowadził znany nam z poprzednich lekcji i lubiany przez naszych uczniów Dan Shepherd. Spotkanie przebiegało w bardzo emocjonującej atmosferze, będąc w różnych salach lekcyjnych dwie grupy miały ze sobą kontakt poprzez Internet, widząc kto i co pisze na czacie, lub jakie przemyślenia zapisuje za pomocą aplikacji Padlet i Mentimeter. Materiały przygotowane przez Dana były poznawcze i interesujące. Wykonano dużo różnorodnych zadań leksykalnych i sprawdzających rozumienie ze słuchu oraz testujących wiedzę powszechną. Nasi uczniowie doskonale sobie poradzili ze wszystkimi z nich.

Podsumowując lekcję na dedykowanej projektowi stronie Facebooka, Dan Shepherd zamieścił wynik wspólnej pracy uczestników wydarzenia: większość odczuwałaby zagubienie, znudzenie lub niepokój bez smartfonów, jednak dużo było też pozytywnych odczuć, takich jak wolność, ciekawość oraz lekkość.

Kolejna lekcja w ramach Projektu odbędzie się 1 grudnia z udziałem klasy 3k, podczas której zostanie poruszony temat ekologii, tym razem z innym prowadzącym, który specjalizuje się w tejże tematyce.

Newsa przygotowały: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała i p. prof. Elina Szago-Lalak.