“Różne języki – jedna Europa”

Ogólnopolski konkurs filmowy w ramach obchodów Dnia Języków Europejskich- do wygrania kurs językowy!

Jeśli uczysz się języków obcych i interesujesz się europejską kulturą, weź udział w konkursie online organizowanym w ramach Europejskiego Dnia Języków! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich (liceów i techników) z całej Polski. Pokaż w maksymalnie dwuminutowym filmie, dlaczego znajomość języków obcych jest tak ważna we współczesnym świecie. W filmie muszą znaleźć się elementy językowe i realioznawcze wybranego europejskiego kraju.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczennic i uczniów do nauki języków obcych, uwrażliwienie na różnorodność językową i kulturową Europy oraz tożsamość europejską, a także pokazanie możliwości, jakie młodzi ludzie mogą zyskać, ucząc się języków.

Jury składające się z przedstawicieli EUNIC Warszawa, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Biura Parlamentu Europejskiego wyłoni laureatów konkursu. Nagrodą główną jest kurs online jednego z europejskich języków obcych, ufundowany przez instytuty kultury i ambasady biorące udział w Europejskim Dniu Języków.

Wszystkie szczegóły i zasady na stronie internetowej: https://europejskidzienjezykow.pl/wydarzenia/konkurs-filmowy

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka