„MEET AMERICA” – Spotkanie z Panią Konsul Oksaną Jensen z Departamentu Stanu USA

Dnia 15 Listopada Pani Konsul Oksana Jensen z Departamentu Stanu USA spotkała się z  uczniami klasy 3A (gr1) i przedstawicielami klasy 4K i 4B, wraz z  nauczycielką języka angielskiego – p. prof. Marzeną Kossak-Wąchała. Spotkanie odbyło się na platformie Zoom w ramach programu Meet America Ambasady USA oraz American Centre Kraków, reprezentowanym przez Panią Janinę Galas.

Program „Poznaj Amerykę” („MEET AMERICA”) to bardzo ciekawa propozycja Ambasy i Konsulatu USA skierowana do uczniów i studentów w Polsce. Dzięki niemu uczniowie mają szansę na spotkanie z amerykańskim dyplomatą, który przybliża tematykę związaną ze Stanami Zjednoczonymi.

Temat  ostatniego spotkania to „American Culture and Life as a Diplomat”

Pani Konsul przygotowała krótką prezentację dotyczącą Deperatamentu Stanu USA – resortu rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialnego za dyplomację oraz tego jak zostać amerykańskim dyplomatą przedstawiając swoją własną historię. Następnie Pani Jensen odpowiadała na pytania uczniów poruszając interesujące nas tematy dotyczące szeroko rozumianej tematyki kulturowej. Mieliśmy okazję poznać najciekawsze aspekty życia w Stanach Zjednoczonych oraz kulturę amerykańską:  stereotypy, najciekawsze miejsca w USA warte odwiedzenia, nauka w szkole średniej oraz studiowanie w USA, popularne dyscypliny sportowe, zróżnicowanie kulturowe w Ameryce. Na końcu spotkania przedstawicielka  Konsulatu przedstawiła nam obszary jego działaności, oraz różne programy dla uczniów i studentów.

Było to już czwarte spotkanie uczniów Kopernika w ramach tego programu. Program MEET AMERICA Ambasady USA jest wspaniałą szansą dla uczniów dającą możliwość poznania faktów z pierwszej ręki w trakcie rozmowy z rodowitym użytkownikiem języka angielskiego.

Mamy więc nadzieję, że uda się zorganizować podobne spotkanie w przyszłości!

Newsa przygotowały: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała