Goi Peace Foundation Forum 2022

Dnia 23 listopada nauczycielka  języka angielskiego, Marzena Kossak-Wąchała miała przyjemność uczestniczyć w międzynarodowym forum – Goi Peace Foundation Forum 2022 na zaproszenie tejże Fundacji Pokojowej, z siedzibą w Japonii. Forum, podobnie jak w roku ubiegłym, odbyło się online.

Zaproszenie było związane z uczestnictwem naszej szkoły w konkursie międzynarodowym na esej organizowanym przez Pokojową Fundację Goi z Tokio we współpracy z UNESCO, w którym nasza szkoła zdobyła nagrodę School Incentive Award w latach 2020 i 2021.
Temat tegorocznego forum to: “Soil, Soul, Society: Changing ourselves to change the world””, a całość była podzielona na dwie części.

Pierwsza część (Goi Peace Award Commemorative Speech) była okazją do wysłuchania , laureata Goi Peace Award – Satish Kumara – ekologa, aktywisty na rzecz pokoju i wydawcy pochodzenia hinduskiego zamieszkałego w Wielkiej Brytanii. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób przybliżył możliwości  prostych  codziennych działań  każdego z nas by wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość.

Część druga (Dialogue session: How can we create a new society?) była panelem dyskusujnym do którego dołączyli inni znamienici goście- aktywiści społeczni i przedsiębiorcy.  Uczestnicy podjęli dyskusję o wpływie elementów ekologii i wartości duchowych na społeczeństwo.

Forum było prowadzone przez przedstawicieli Fundacji  z Tokio i było bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich słuchaczy reprezentujących kraje ze wszystkich kontynentów.

Więcej informacji na stronie:  https://www.goipeace.or.jp/en/work/forum/

Newsa przygotowała: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała.