Dni Campus France w VII LO

W ramach uczestnictwa naszego liceum w projekcie zainicjowanym przez Ambasadę Francji i Instytut Francuski w Polsce, w  dniu 23 lutego 2024 odwiedziła nas Pani Iwona Gorczyca-Polus Koordynator Oddziału Campus France w Krakowie.

W czasie godzinnego spotkania mieliśmy okazję poznać system organizacji szkolnictwa wyższego we Francji oraz wymagania i możliwości umożliwiające podjęcie studiów na uczelni francuskiej. 

Zdobyliśmy konkretne informacje na temat możliwości uzyskania pomocy przy aplikowaniu na studia, wyboru kierunku, uzyskania stypendiów.

Warto wiedzieć, że studia we Francji są bezpłatne (obowiązuje jedynie opłata rejestracyjna w momencie potwierdzenia dostania się na wybrany kierunek), w rekrutacji brane są pod uwagę oceny końcowe z klasy 3 i pierwszego półrocza klasy czwartej oraz wyniki maturalne.

O studiach na francuskich uczelniach można myśleć od razu po maturze (znajomość języka francuskiego na poziomie B2 lub wybór kierunku w języku angielskim). Można też przenieść się na wybrany kierunek we Francji, w trakcie studiów w Polsce.

Warto mieć na uwadze możliwość stypendiów Rządu Francuskiego, stypendiów projektu Erasmus oraz możliwość uzyskania podwójnego dyplomu (polskiego i francuskiego) na polskiej uczelni.

Wszelkie informacje można konsultować na stronie: https://www.pologne.campusfrance.org/pl

Młodzi Polacy studiujący na francuskich uczelniach, dzielą się natomiast swym praktycznym doświadczeniem na Instagramie: ambasadorzy_campusFrancePolska

Licencjat, magisterka, doktorat, miejcie na uwadze francuskie uczelnie i uczcie się francuskiego bo warto!

News przygotowała p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka