Indeksy KUL dla 2 naszych uczniów

Wiktor Langier z kl. IVa i Wiktor Krocz z kl. IVf zostali finalistami XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy – „Język angielski: pomysł na Twoją przyszłość” organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Rybniku pod auspicjami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Nasi Wiktorowie znaleźli się wśród zaledwie 6 finalistów z całej Polski, którzy przyjechali do Rybnika, by 12 marca 2024 r. zaprezentować swoje autorskie prace multimedialne na temat ‚Artificial Intelligence: a blessing in disguise?’

Anglojęzyczna prezentacja połączona była z dyskusją (w j. angielskim) z Komisją złożoną z pracowników naukowych KUL, z Wydziału Humanistycznego: Pana Dziekana: dr hab. Dariusza Skórczewskiego, prof. KUL, dr Magdaleny Chudak, z Katedry Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego, oraz dr Eweliny Bańki, z Katedry Literatury i Kultury Amerykańskiej KUL.

Obaj Wiktorowie przedstawili bardzo ciekawe prezentacje i zaimponowali Komisji, zdobywając indeksy na studia na KUL na Wydziale Humanistycznym na dowolnym kierunku od roku akademickiego 2024\2025.

Wiktor Langier (którego opiekunem jest P. Marzena Kossak-Wąchała) zdobył bardzo wysoką II lokatę, ustępując jedynie finalistce ze szkoły dwujęzycznej z Rybnika, a Wiktor Krocz (opiekun – P. Anna Cholewa-Purgał) uzyskał 5 lokatę.
Warto nadmienić, iż dla Wiktora Krocza jest to w tym roku już drugi indeks, który zdobył dzięki swym osiągnięciom naukowym; pierwszy uzyskał niedawno od Politechniki Wrocławskiej za konkurs matematyczny.

Nasze Liceum było jedyną szkołą, którą w finale pośród 6 uczestników reprezentowało 2 uczniów i z której obaj finaliści zdobyli indeksy na studia w KUL.

Gratulujemy Wiktorom ich spektakularnego zwycięstwa
i życzymy dalszych sukcesów, na maturze i na studiach.

Newsa przygotowała: p. Anna Cholewa-Purgał