„MEET AMERICA” – SPOTKANIE Z AMERYKAŃSKIM DYPLOMATĄ

19 kwietnia Pani Amelia VanderLaan, zastępca Konsula ds. Prasy i Kultury w Konsulacie USA w Krakowie spotkała się z przedstawicielami klasy 3f i 4f oraz 1a. Spotkanie odbyło się na platformie Zoom w ramach programu Meet America Ambasady USA oraz American Centre Kraków reprezentowanym przez Panią Janinę Galas.
Uczniowie Kopernika mogli dowiedzieć się jak zostać amerykańskim dyplomatą oraz poznać różne aspekty tej pracy. Najciekawszą częścią spotkania była możliwość zadawania pytań przez uczniów. Uczniowie poruszali interesujące nas tematy dotyczące najciekawszych aspektów życia w Stanach Zjednoczonych oraz kultury amerykańskiej  -  stereotypy dotyczące Amerykanów i Polaków, najciekawsze miejsca w USA warte odwiedzenia, nauka w szkole średniej oraz studiowanie w USA, święta oraz tradycyjne potrawy, historia oraz zróżnicowanie kulturowe w Ameryce.
Na końcu spotkania przedstawicielka Konsulatu przedstawiła nam obszary jego działalności, oraz różne programy dla uczniów i studentów.
Program MEET AMERICA Ambasady USA jest wspaniałą szansą dla uczniów dającą możliwość poznania faktów z pierwszej ręki w trakcie rozmowy z rodowitym użytkownikiem języka angielskiego. Mamy również nadzieję na kolejne spotkania dzięki którym uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych oraz ćwiczą umiejętności językowe.

Autorką newsa jest Pani Marzena Kossak-Wąchała