Grupa pod wiszącym kotem na Międzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Teatralnym w Niemczech

W dniach 9-12 maja koło teatralne VII LO- Grupa pod wiszącym kotem wraz z formacją musicalową Mick Art Group z V LO reprezentowała godnie Częstochowę na kolejnym Międzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Teatralnym w Pforzheim w Niemczech. Obok artystów z naszego miasta występowały także grupy z Hiszpanii, Chorwacji i dwa zespoły niemieckie. Każdy ze spektakli utrzymany był w innej stylistyce i wszystkie prezentowały wysoki poziom artystyczny. Wystawienia i omówienia spektakli, warsztaty teatralne, wokalne, taneczne oraz wspólne spędzanie czasu integrowało uczestników festiwalu. Udało się też zwiedzić stolicę Badenii– Karlsruhe, przepiękny pałac, ogrody i urokliwe miasto. Dotarliśmy też do Centrum Medialnego, gdzie podziwialiśmy wystawę na temat AI oraz przeniesioną tam na czas remontu Galerię Malarstwa z dziełami m.in. Cranacha czy Durera, Friedricha czy impresjonistów.
Zostaliśmy też bardzo ciepło przyjęci przez władze miasta Pforzheim, które jest miastem partnerskim Częstochowy. Miłym akcentem był fakt, że przedstawiciele ratusza w Pforzheim pamiętali poprzednie wizyty koła teatralnego z Kopernika na festiwalu w Niemczech oraz poprzednio wystawiane spektakle.
Dla Grupy pod wiszącym kotem był to kolejny, czwarty już, udział w festiwalu w Pforzheim. Grupa zaprezentowała oryginalną wersję Pchły Szachrajki, który to spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i oklaskami na stojąco. Aktorzy sugestywnie wykorzystali techniki teatralne i umiejętnie pracowali z rekwizytami. Całość spektaklu uzupełniała umiejętnie dobrana muzyka. W Pforzheim koło teatralne GPWK reprezentowali: Wera Łyżniak 3b, Filip Książek 2c, Julia Kalinowska 1g, Antoni Dziewiątkowski 1c, Mikołaj Białowąs 1d, który zajmował się obsługą techniczną przedstawienia. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu oraz opiekunem Grupy pod wiszącym kotem jest pani profesor Beata Gendek-Barhoumi. W Pforzheim towarzyszyła uczniom naszej szkoły także pani profesor Sylwia Płaczek.

Autorką newsa jest Pani Beata Gendek-Barhoumi