DZIEŃ EUROPY W VII LO

W dniu 6 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Smaki Włoch, Grecji, Francji czy Chorwacji mieszały się z portugalskimi i niemieckimi wyrażeniami oraz niemieckimi i belgijskimi ciekawostkami. Uczniowie zwiedzali poświęcone krajom stoiska,  mieli okazję poznać ich tradycję, historię, język a jeśli odpowiedzieli poprawnie na pytania, mogli degustować sałatkę grecką, paellę przepyszne ciasteczka, gofry, churros i inne pyszności.
W trakcie, mieliśmy też okazję sprawdzić się w quizie z wiedzy o Unii Europejskiej, poprowadzonym koncertowo przez Julię Lisek i Jakuba Górnego z klasy 3b. W quizie wzięły udział 4 drużyny, zwyciężyła ekipa zjednoczonych sił klas 3F i 3D w składzie: Radosław Musiał, Marcel Maculewicz oraz Mikołaj Dargiel.
Zwycięzcom, prowadzącym wydarzenie z klas 1c, 2c, 2e, 3b oraz uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wspólną, europejską zabawę.
Dzień Europy, stanowił doskonały wstęp do kolejnego europejskiego święta: prawyborów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych dla uczniów klas 3, w ramach kampanii profrekwencyjnej.

Autorkami newsa są Pani Katarzyna Kornecka-Nalewajka, Pani Agata Warta, Pani Agnieszka Warzecha, Pani Joanna Wołkowicka.