Kopernik mistrzem!

W ubiegły piątek nasze koszykarki zmierzyły się z drużyną IX LO im. C.K. Norwida w finale szkolnej ligi koszykówki dziewcząt. Pierwsza kwarta zaczęła się dość chaotycznie, widoczna była przewaga rywalek na zbiórce, „Kopernikowi” natomiast nie wpadały proste rzuty. W drugiej kwarcie meczu, wsparcie liderki zapewniła grająca pomimo choroby Weronika Huras (5 punktów), swoje punkty dodała też prowadząca grę Julia Wolska. Zawodniczki schodziły do szatni z wynikiem 12-13 dla „Norwida”. Trzecia kwarta zaczęła się dużo lepiej, serie punktową zaliczyła grająca pierwszy rok w barwach naszej szkoły Karolina Kobędza (12 punktów w całym meczu), a dobrą postawą w obronie wspierał ją świetnie funkcjonujący duet Kingi Woźniak i Elizy Wang. Czwarta kwarta należała już do Koperniczanek, które doprowadziły wynik do końca powiększając przewagę do 9 punktów. Mecz zakończył się rezultatem 34-25. Jest to 10 mistrzostwo Częstochowy z rzędu zdobyte przez p. prof. Michała Machniewicza i jego podopieczne.

Reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Częstochowie: Eliza Wang, Karolina Kobędza, Julia Wolska, Zofia Kandora, Weronika Szulc, Małgorzata Miedzińska, Sandra Kalska, Roksana Górak, Kinga Woźniak, Weronika Huras, Katarzyna Turek, Karolina Rudek. Trener: p.prof. Michał Machniewicz

Newsa przygotowali: Maciej Walas (I B) oraz Beniamin Piłat (II B).