Imponujące wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Językowym „English Ace”

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy IIc, Michał Zjawiony, uzyskał TYTUŁ LAUREATA Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „ENGLISH ACE” spośród uczniów klas II. Uzyskał on aż 192 pkt, zajmując I miejsce w województwie i 5 w kraju. Konkurs odbył się 7 marca a zadaniem uczniów było rozwiązanie testu obejmującego słownictwo i gramatykę.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów a tytuł Laureata cieszy tym bardziej, że Michał był jednym z laureatów również w zeszłym roku, kiedy to wzięliśmy udział w konkursie po raz pierwszy. Wyniki pozostałych uczestników również cieszą.

WYNIK BARDZO DOBRY – Damian Adamowski (3b) – 3 miejsce w województwie

WYNIK DOBRY – Matylda Kalinowska (3b) – 4 miejsce w województwie

WYNIK DOBRY – Kacper Górak (3b) – 6 miejsce w województwie

WYNIK DOBRY – Olga Baranowska (3b) – 7 miejsce w województwie

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Jednocześnie  chcielibyśmy dodać, że wymienieni uczniowie z klasy 3b aktywnie współpracują przy angielskiej stronie internetowej. Wraz z kilkoma uczniami z tej klasy tworzą zgrany zespół na który nauczyciele-opiekunowie (p.J.Wołkowicka i p.M.Kossak-Wąchała) zawsze mogą liczyć. Chcielibyśmy więc zachęcić wszystkich do odwiedzania naszej STRONY W JĘZYKU ANGIELSKIM – COPERNICUSNEWS – dostępnej z oficjalnej strony VII LO, zakładka SZKOŁA. Zapraszamy innych uczniów do współpracy. Każdy, kto ma ciekawe pomysły i zna język angielski może do nas dołączyć a z pewnością będzie to też zachęta dla wszystkich starających się o przyjęcie do naszego Liceum, gdyż jest to świetna okazja do pogłębienia znajomości języka angielskiego.

9 kwietnia, podczas Dnia Otwartego (stoisko klas 2b/3b, przedmioty: język polski, język angielski, historia) zaangażowani uczniowie z klasy 3b (O.Baranowska, S.Bożek, K.Strach, N.Mróz) udzielą wszelkich informacji osobom zainteresowanym. Zapraszamy.

Newsa przygotowała: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała.