Sukces w konkursie „O wolność i granice – Częstochowianie 1918-1920”

Katarzyna Bednarska, Julia Panicz – Laureatkami drugiego miejsca ex aequo w Konkursie „O wolność i granice – Częstochowianie 1918-1920”

8 czerwca w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „ O wolność i granice- Częstochowianie 1918-1920”, który odbył się w Liceum Słowackiego. Drugie miejsce ex aequo zajęły uczennice naszej szkoły  z klasy 2b Katarzyna Bednarska, Julia Panicz (nauczyciel prowadzący p. prof. Agnieszka Warzecha). Konkurs odbył się w ramach projektu edukacyjno-historycznego „Częstochowa o wolność i niezawisłość”. Nagrody laureatom wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Pan Ryszard Stefaniak, Dyrektor Liceum Słowackiego Pani Małgorzata Kaim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie zostało połączone z prezentacją książki „Częstochowa a obrona Lwowa” pod. red.  Pana Ryszarda Stefaniaka, Pana Rafała Piotrowskiego. Publikacja odnosi się do roli Lwowa w historii Polski. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele częstochowskich szkół, naszą szkołę reprezentowała p. prof. Agnieszka Warzecha, p. prof. Agata Warta.

Newsa przygotowała: p. prof. Agnieszka Warzecha.