Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości

Ranking wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów. Tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze. Dzięki naszym uczennicom z klasy 1d Weronice Piotrowskiej, Laurze Pacud i Annie Krzywoń nasza szkoła uzyskana tytuł “Szkoła Kompetencji Przyszłości” i jest jedną ze 140 szkół w Polsce, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą uczestnikom nie tylko poradzić sobie na rynku pracy i prowadząc własną firmę, ale też rozwinąć zaangażowanie społeczne.

Nasze uczennice z ramienia platformy Zwolnieni z Teorii zrealizowały własny projekt społeczny Exposé o tematyce kulturalnej uzyskując tym samym międzynarodowe certyfikaty i nominacje do nagrody Złotych Wilków – czyli najlepszego projektu w Polsce w swojej kategorii!

Patronem rankingu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Rzeczpospolita

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów na wielkim finale, który odbędzie się 20 czerwca w Warszawie!

Newsa przygotowała: p. prof. Sylwia Denis.