Grupa pod wiszącym kotem na 15. Nocy Kulturalnej w Częstochowie

Koło teatralne VII LO im. Mikołaja Kopernika aktywnie wpisuje się w życie kulturalne Częstochowy, mieszkańcy miasta często mogą oglądać spektakle i performance w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Tradycją stały się już występy podczas nocy kulturalnych, które są zazwyczaj posumowaniem kolejnych teatralnych sezonów. Nie inaczej będzie w tym roku.

Grupa pod wiszącym kotem zaprasza serdecznie na występ podczas 15. Nocy Kulturalnej w Częstochowie. Przedstawienia zostaną zaprezentowane 15 września 2018 /sobota/ na deskach sceny w I LO im. J. Słowackiego o godzinie 21:15.

Grupa pod wiszącym kotem przedstawi spektakle Szklanej menażerii i Kotki na gorącym blaszanym dachu wg T. Williamsa– przestawienia zostały wyróżnione podczas XVIII Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych w Częstochowie. Udział w nim jest dla Grupy zawsze niezapomnianym przeżyciem i koło teatralne z Kopernika jest na nim obecne w zasadzie od początku istnienia / i Przeglądu i funkcjonowania GPWK/. Dodatkowo obsada aktorska z VII LO zaprezentuje spektakl Temptation, Temptations wg W. Szekspira, które to przedstawienie zostało nagrodzone Grand Prix XX Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Dzieł W. Szekspira w Lublinie w 2018.

Grupa pod wiszącym kotem ma nadzieję, ze spektakle spotkają się z uznaniem publiczności i pomogą w wejściu w zaczarowany świat teatru.

Serdecznie zapraszamy.

Newsa przygotowała: p. prof. Beata Gendek-Barhoumi.