Świąteczna Zbiórka Żywności

30 listopada 2018 roku uczniowie klasy 2f: Aleksandra Woś, Adrianna Krawczyk oraz Artur Koleba wraz z wychowawcą p. prof. Katarzyną Wilk wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności, czyli wspólnotę 31 Banków. Ich celem jest przede wszystkim ratowanie żywności przed zmarnowaniem oraz wspieranie żywnością najbardziej potrzebujących. Tym razem celem zbiórki było wsparcie chorych związanych ze Stowarzyszeniem Hospicjum Dar Serca z siedzibą w Częstochowie przy ul. Orzechowskiego 1. Młodzi wolontariusze od 9 rano do 14.30 w Tesco przy ul. Drogowców 43 z dużym zaangażowaniem zachęcali kupujących do tego, by wsparli akcję na rzecz podopiecznych hospicjum.

W ciągu zaledwie pięciu godzin udało się im zebrać osiem dużych pudełek z żywnością o długim terminie ważności. W koszu, do którego młodzież zbierała żywność, znalazły się przede wszystkim takie produkty jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, mleko, dżem, słodycze, masło, przyprawy itp.

W realizacji tego przedsięwzięcia bardzo pomogli pracownicy Tesco, którzy służyli radą i wsparciem przez cały czas zbiórki. Wolontariusze spotkali się z dużą życzliwością klientów marketu, którzy ofiarowali tak wiele potrzebnych w święta produktów dla rodzin najuboższych, osób starszych oraz dotkniętych chorobą, tym samym sprawiając, że święta podopiecznych hospicjum także będą szczęśliwe. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali życzliwość i wsparcie za piękny DAR SERCA.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Wilk.