Wizyta nauczycieli z Niemiec

Tradycyjnie z początkiem roku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Niemiec. Wizyta zagranicznych gości jest rezultatem porozumienia podpisanego przez Urząd Miasta oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie z Dientzenhofer – Gymnasium w Bambergu.

Wizyta w Częstochowie rozpoczęła się 6 stycznia uroczystą kolacją, na której zapoznano nas z nauczycielami i przedstawicielami władz z Bambergu. W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Kate Laustsen – nauczycielkę języka angielskiego i religii katolickiej oraz dr Johannesa Haina – nauczyciela języka angielskiego i historii.

Podczas pobytu w naszej szkole młodzi zagraniczni nauczyciele bacznie przyglądali się pracy swoich kolegów z Polski, obserwując lekcję matematyki u pani prof. Krystyny Jędrzejczyk i lekcję języka angielskiego u p. prof. Marty Leśniak. Przeprowadzili dwie lekcji języka niemieckiego w grupach p. prof. Anny Kowalskiej, na których młodzież miała niesamowitą okazję posłuchać rodzimych użytkowników języka niemieckiego, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali o swoich miłych doświadczeniach podczas pobytu w Polsce, a także zadać ciekawe pytania naszym gościom. Kulminacyjnym momentem była prezentacja multimedialna opowiadająca o historii i tradycjach naszej szkoły, kierunkach kształcenia, zajęciach pozalekcyjnych przygotowana przez uczniów i uczennice klas II G, II D i III E pod okiem p. prof. Eliny Szago-Lalak. Podczas prezentacji nasi uczniowie zadziwili gości swoimi ciekawymi pasjami i pomysłami na zajęcia pozalekcyjne. Spotkanie przebiegło w atmosferze przyjaźni i dużego zainteresowania. Goście podkreślili bardzo dobrą znajomość języka angielskiego przez uczniów naszego liceum oraz byli zaskoczeni, że tak dużo osób w Polsce dobrze mówi po niemiecku.

Newsa przygotowała: p. prof. Elina Szago-Lalak.