Współpraca międzynarodowa z Rabin High School z Izraela

W czerwcu 2018r., nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą z Izraela Rabin High School.  Współpraca została podjęta za sprawą Pana Alona – Przewodniczącego Związku Żydów Częstochowian w Izraelu i jest częścią realizowanego przez naszą szkołę Programu „Zachować Pamięć.  Historia i Kultura  Dwóch Narodów” pod kierunkiem p .prof. A. Warzechy, p. prof. A. Warty

Rabin High School znajduje  się w miejscowości Kfar Saba, która  położona jest w centralnej części Izraela. Efektem kilku miesięcznych działań , jest przygotowanie wizyty 100 osobowej grupy uczniów z tej szkoły i nauczycieli, która  odbędzie się 15 marca 2019 r. W czasie półrocznej współpracy został dokonane założenia pobyty  grupy w naszym liceum, a także wymiana mailowa między uczniami.  Jest to druga partnerska szkoła z Izraela, z którą pojedliśmy współpracę, wcześniej  trzy krotnie gościliśmy  szkołę Hayovel  High School z  Herzely. W ramach przygotowań do wizyty w styczniu tego roku gościliśmy w naszej szkole Alona Godmana,a także podjęcia szerszej współpracy przez naszą szkołę  ze stroną  z Izraela.

Newsa przygotowały: p. prof. Agnieszka Warzecha, p. prof. Agata Warta.