Wojewódzki Przegląd Teatralny

„Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” Jan Paweł II

28 maja odbył się Wojewódzki Przegląd Teatralny Poświęcony Postaci i  Twórczości Karola Wojtyły / Jana Pawła II. Organizatorem tego konkursu było VII Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Częstochowie pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.  Zaprezentowało się na nim wiele zespołów, którzy oceniani byli pod okiem znakomitego jury: Pani Teresy Dzielskiej, aktorki teatru imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie, która była przewodniczącą jury, Pani Anita Imiołek wizytator  Częstochowskiej Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty oraz absolwent naszego liceum, członek Grupy pod wiszącym kotem, dziś aktor wielu teatrów w Polsce, Radomir Rospondek. Partnerami strategicznymi konkursu byli: Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Lidia Burzyńska Poseł na Sejm Rzeczpospolitej, Pani Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty, Ojciec Marian Waligóra Przeor Jasnej Góry oraz Ojciec Mariusz Tabulski Dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego. Galę finałową uświetnili swoją obecnością i inni znamienici goście .Warto również wspomnieć, że konkurs realizowany był w  projekcie „Nadzieja, Zwycięstwo”, w ramach programu „Niepodległa”. Przegląd oraz gala podsumowująca, dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Witkowskiego miała miejsce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Pierwsza edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych artystów. Mamy nadzieję, że dzięki temu osoba  Wielkiego Polaka oraz dziedzictwo,  które po sobie pozostawił przetrwa dla przyszłych pokoleń.

Gala podsumowująca konkurs odbyła się 3 czerwca. Mieliśmy wtedy okazję zobaczyć po raz kolejny zwycięski zespół z Przedszkola we Wręczycy Wielkiej, ale również wtedy zaprezentowali się nasi uczniowie. Swój spektakl oparty na twórczości Jana Pawła II wystawiła Grupa pod wiszącym kotem pod kierunkiem Pani Beaty Gendek-Barhoumi (w obsadzie spektaklu znaleźli się: Katarzyna Korzeniowska, Zuzanna Bąk, Michał Hobot oraz Wojciech Pakuła). Utwory muzyczne, między innymi ukochaną przez Papieża Polaka „Barkę”, wykonała Agata Grajcar oraz tegoroczny absolwent naszego liceum Piotr Woldan.

Przegląd prowadzili: Zuzanna Bąk, Mikołaj Jarząbek oraz Kacper Męcka a pomocą słuzyli także inni członkowie Grupy pod wiszącym kotem: Zofia Kandora, Matylda Tokarz,Roksana Górak, Wiktoria Rybiałek, Klaudia Janeczek, Aleksandra Urbańs Izabela Pieńkowska, Katarzyna Korzeniowska, Natalia Makowska  oraz uczennice klasy 2e  Natalia Ujma, Natalia Kwasek, Julia Bekus

Obsługą techniczną zajęli się: Nikodem Buszko oraz Jakub Deska

Regulamin konkursu oraz organizacja przeglądu i gali finałowej stały się udziałem pani profesor Beaty Gendek-Barhoumi a sam konkurs od samego początku zyczliwie wspierała Pani Dyrektor Barbara Gala -Glińska

Mamy nadzieję, że następny przegląd będzie się cieszył równie ogromną popularnością wśród młodych ludzi jak tegoroczny.

Newsa przygotowali: p. prof. Beata Gendek-Barhoumi oraz Zuzanna Bąk.