Konkurs „Discover Canada 2020”

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie -Discover Canada 2020.

Organizatorami VII edycji konkursu są: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w ZS nr 1 w Żorach oraz Centrum Studiów Kanadyjskich Uniwersytetu Śląskiego pod patronatem Ambasady Kanadyjskiej w Polsce, Ministra Edukacji Narodowej, Konsulatu Generalnego RP w Toronto, Śląskiego Kuratora Oświaty, JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Prezydenta Miasta Żory oraz Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich.

Konkurs składa się z trzech etapów. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 70 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną. Do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 15 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbędzie się w Żorach w  obecności przedstawiciela Ambasady Kanadyjskiej, Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego oraz sponsorów i publiczności. Finał będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany temat oraz odpowiedzi na zadane przez Komisje pytania.

Wśród nagród znajdują się pięć indeksów na Filologię Angielską UŚ, wysokie nagrody pieniężne, nagrody książkowe i rzeczowe.

Zgłoszenia proszę kierować do nauczycieli języka angielskiego do dnia 25 października 2019 roku. Szkolny etap konkursu odbędzie się 14 listopada 2019 r.

Discover Canada with us!

Newsa przygotowała p. prof. Elina Szago-Lalak