Pola Nadziei

W Ogrodach Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45a w Częstochowie, 10 października 2019 roku, uroczyście rozpoczęła się kampania Pola Nadziei. Jest to już 21 edycja.

Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospitacyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Cure Cancer Care z Edynburga w Nowej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach.

Kapania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospitacyjną, sadzimy żonkile. W Ogrodach Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45a w Częstochowie klasa IL na znak tej solidarności zasadziła dzisiaj cebuli żonkili.

Drugi etap odbywa się na wiosnę, gdy kwitną żonkile przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei.

Newsa przygotowała: p. prof. Agata Buczkowska, p. prof. Katarzyna Kaczmarek