Goi Peace Foundation Forum 2020

Dnia 21 listopada nauczyciel języka angielskiego, Marzena Kossak-Wąchała miała przyjemność uczestniczyć w Goi Peace Foundation Forum 2020 na zaproszenie tejże Fundacji Pokojowej, z siedzibą w Japonii. Ze względu na pandemię forum odbyło się online, jednakże dużym plusem było to, że tym razem ilość uczestników, obserwatorów  w czasie rzeczywistym nie była ograniczona. Jedynym minusem była bardzo wczesna pora.  Forum rozpoczęło się o godz.14 (Japonia) ale dla uczestników ze strefy czasu środkowoeuropejskiego była to godz. 6.00.

Zaproszenie było związane z uczestnictwem naszej szkoły w konkursie międzynarodowym na esej organizowanym przez Pokojową Fundację Goi z Tokio we współpracy z UNESCO, w którym nasza szkoła zdobyła nagrodę SCHOOL INCENTIVE AWARDS, jako jedyna szkoła z Polski a jedna z 59 z całego świata.

Główną myślą przewodnią forum było “ Tworzenie Lepszego Świata dla Przyszłych Pokoleń” ( “Creating a Better World for Future Generations”), a całość była podzielona na dwie części.

Pierwsza część (Goi Peace Award Acceptance Speech and Talk Session) była okazją do wysłuchania pochodzącego z Francji Jacquesa Attali, laureata Goi Peace Award. Jest to przyznawana corocznie nagroda dla osób lub organizacji, które mają ogromny wkład w propagowanie utrzymania pokoju i harmonii na świecie.

Część druga ( Voices of Youth) to była prezentacja zwycięskich esejów w 2 kategoriach wiekowych. Pierwszym prezentującym był 12-letni uczeń ze Sri Lanki, zwycięzca kategorii dziecięcej, a zaraz po nim mieliśmy szansę wysłuchać 18-letniej uczennicy z Ukrainy, która wygrała  drugą kategorię wiekową.

Forum było prowadzone przez Masami i Hiroo Saionji,  przedstawicieli Fundacji i było bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich słuchaczy.

Więcej informacji na stronie:  https://www.goipeace.or.jp/en/work/forum/

Newsa przygotowała: p. prof. Marzena Kossak-Wąchała.