Czytamy z sercem

Czytelnictwo wśród młodzieży cieszy się niestety ciągle nie tak dużym zainteresowaniem jak oczekiwaliby tego bibliotekarze, nauczyciele j.polskiego i rodzice uczniów. Dlatego każda akcja czytelnicza jest wykorzystywana jako okazja do zachęcenia uczniów do czytania.

Uczniowie VII LO im. M. Kopernika wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”. Akcja ta łączy obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale także poszerzanie wiedzy na temat serca, jego budowy, funkcjonowania, chorób, symboliki. Organizatorzy akcji zwracają też uwagę na propagowanie zdrowego stylu życia jako formy przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Zachęcamy uczniów do zapoznania się z literaturą umieszczoną w bibliografii proponowanej przez organizatorów konkursu. Film nagrany przez uczniów jest zamieszczony na stronie szkoły i na szkolnym facebooku. Prosimy o obejrzenie i wyrażenie opinii.

Szkolną prezentację przygotowali uczniowie klas: IB, II C, II E, III C, III F (IB- Jakub Górny, II C- Aleksandra Gorczyczyńska, II E-Klaudia Bąk, Aleksandra Cebula, Martyna Grzywna, Patrycja Kałuża, Anna Pacud, Magdalena Włodarek, III C- Inga Idzikowska) a całość sfilmowała Ewa Ziętek z kl. III F. Opiekunowie szkolnej akcji „ Czytamy z sercem”: p.prof. Marcin Brusznicki, p.prof. Aneta Kupczak,  p.prof. E . Lutostańska, p.prof. Sylwia Płaczek.

Newsa przygotowały p.prof. Ewa Lutostańska i p. prof. Sylwia Płaczek.