Wyjazdy integracyjne wróciły!

W ubiegłym roku szkolnym, z powodu obostrzeń związanych z pandemią, nie było możliwości zorganizowania tradycyjnego wyjazdu integracyjnego klas pierwszych. Na szczęście w tym roku było to możliwe, mało tego, oprócz klas pierwszych, wyjechały także klasy obecnie drugie, tak, aby po roku nauki zdalnej i rozłące z rówieśnikami i nauczycielami, mogły uczestniczyć w integracyjnej zabawie.

Tegoroczne wyjazdy integracyjne odbyły się w Folwarku Kamyk – 15. 09. 2021 dla klas drugich i 17. 09. 2021 dla klas pierwszych.
Uczniowie z entuzjazmem przyjęli ten projekt i starannie przygotowali się do prezentacji klas, która jest głównym punktem programu. Młodzież w humorystyczny sposób, z przymrużeniem oka prezentowała swoje talenty, często w kontekście profilu klasy, do której uczęszcza.

Wszystkie pomysły uczniów zasługiwały na uwagę i zostały docenione. Jury miało nie lada kłopot, żeby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie, wśród klas pierwszych 1. miejsce zajęła klasa 1a, a wśród klas drugich – klasa 2g.

Uwagę widzów przykuł występ klasy 2b, która zaprezentowała z dużą dozą humoru inscenizację fragmentów „Dziadów” A. Mickiewicza. Prawdziwy entuzjazm wywołał pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez klasę 2a, którego efektem były kolorowe kulki uzyskane z tajemniczych substancji i ogień, który pojawił się w równie niespodziewanych okolicznościach. Uczniowie prezentowali również autorskie wiersze i piosenki o swoich klasach, tańczyli poloneza i belgijkę.

Po występach młodzież udała się na poczęstunek, a na koniec odbyła się dyskoteka, na której wszyscy tańczyli przy ulubionej muzyce. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie imprezy mogły odbyć się na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury i gościnności Folwarku Kamyk. Uczniowie i opiekunowie wrócili do domów odprężeni i radośni.

Newsa przygotowały: p. prof. Ewa Lutostańska, p. prof. Katarzyna Wilk wraz z redakcją KOPERNIK NEWS.