SPOTKANIE INAUGURACYJNE PROJEKTU EPAS

W dniu 22 września, w Warszawie odbyło się spotkanie inauguracyjne przedstawicieli projektu EPAS Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół średnich z całej Polski, działający na rzecz edukacji związanej z funkcjonowaniem UE, promocją unijnych projektów, instytucji, wartości.
W spotkaniu, poza przedstawicielem biura Europarlamentu w Polsce panem Zbigniewem Sabatem, brał udział pan Mateusz Wojcieszek, reprezentujący Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W pierwszym dniu spotkania, mieliśmy okazję wziąć udział w zdalnym spotkaniu z europarlamentarzystą panem Janem Olbrychtem, reprezentującym Grupę Europejskiej Partii Ludowej. Poznaliśmy sposób funkcjonowania instytucji unijnych, zwłaszcza komisji budżetowej w której skład wchodzi pan Europoseł. Usłyszeliśmy jakie wyzwania stawia przed sobą Unia Europejska w najbliższym czasie.
W programie były też spotkania z przedstawicielką Instytutu Goethego, warsztaty z zakresu ćwiczeń networkingowych, warsztat dotyczący przestrzennej aranżacji wnętrz szkolnych które ułatwiają naukę. W czasie spotkania był też czas na wymianę doświadczeń z innymi nauczycielami i uczestnikami projektu EPAS, zaplanowanie działań na kolejny rok.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka.