Spotkanie Inauguracyjne Programu CAMPUS FRANCE POLSKA, w Ambasadzie Francji

W dniu 23 września w siedzibie Ambasady Francji w Warszawie odbyło się spotkanie korespondentów sieci Campus France Polska. Spotkanie zaszczycił obecnością pan Frederik Billet, Ambasador Francji, byli też obecni Attache do spraw nauki i współpracy uniwersyteckiej pan Jean-Luc Schneider oraz Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce, pan Audelin Chappuis. Wszyscy podkreślali prężne działanie polskich przedstawicieli Campus France, wyjątkowość tego programu oraz zaangażowanie polskich wolontariuszy.
Sieć korespondentów Campus France zrzesza przedstawicieli szkół średnich i uczelni wyższych w całej Polsce, a ich zadaniem jest promocja nauczania języka francuskiego oraz możliwości podjęcia dalszej nauki we Francji. Jako przedstawicielka VII LO, z dumą muszę podkreślić że nasza szkoła jest jedyną częstochowską placówką, biorącą udział w programie.
Campus France stara się przybliżyć polskim uczniom i studentom programy stypendialne, umożliwiające studiowanie na uczelni francuskiej, niezależnie od stopnia znajomości j. francuskiego. Zachęcam do zapoznania się ze stroną programu: https://www.pologne.campusfrance.org/pl
Na stronie można zapoznać się z programem stypendialnym Rządu Francuskiego, ale też stypendiami przygotowanymi przez poszczególne instytucje regionalne.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka.