SUKCESY GRUPY POD WISZĄCYM KOTEM

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru (27.03) zatem koło teatralne VII LO Grupa pod wiszącym kotem po raz kolejny udowadnia swoją miłość do muzy Melpomeny.
Aby doskonalić swoje teatralne umiejętności 15 marca członkowie grupy udali się do Krakowa, aby w Narodowym Teatrze Starym wziąć udział w fantastycznych warsztatach. Pracowaliśmy nad konterpunktem, relacjami z partnerem scenicznym, budowaniem postaci. Wisienką na torcie było zwiedzanie interaktywnego Muzeum Teatru, gdzie obok wspomnień, relacji i zdjęć ze znakomitych spektakli, wywiadów z wielkimi osobowościami mogliśmy spróbować własnych  sił w tworzeniu kostiumów i dekoracji, miksowaniu ścieżki dźwiękowej czy sprawdzeniu swoich umiejętności w tworzeniu etiud w indywidualnej pracy z aktorem.
Rozwijanie warsztatu aktorskiego pomaga w tworzeniu wartościowych i ciekawych spektakli. Jeden z nich pt Lady M, oparty na fragmentach tekstu Makbeta Wiliama Szekspira, został zaprezentowany podczas XXV Jubileuszowego Przeglądu Szekspirowskiego w Lublinie, który odbył się w dniach 18/19.03.2023 w Lubelskim Centrum Kultury. Spektakl ukazywał różne emocje Lady Makbet i w interpretacji zrywał ze schematycznym ukazywaniem tej postaci, prezentując przede wszystkim tragizm  bohaterki. Przedstawienie spotkało się z uznaniem jury oraz publiczności i otrzymało pierwszą nagrodę za spektakl. W werdykcie podkreślono stworzony klimat oraz warstwę muzyczną przedstawienia. Warto podkreślić, że była to kolejna nagroda zdobyta przez Grupę pod wiszącym kotem w Lublinie. Podczas dwudziestu lat uczestnictwa w Przeglądzie nie wróciliśmy bez laurów indywidualnych czy zespołowych, zapisując się w pamięci widzów festiwalu.
W Lublinie wystąpiły uczennice klas 3g Aleksandra Mirecka oraz 3b Zuzanna Niedbalska. Warstwę muzyczną, pod kierunkiem reżysera, przygotował Piotr Zawisza z klasy 4d. Wielkie podziękowania należą się również Alicji Gaudy z klasy 3g za stworzenie zjawiskowych rekwizytów.  Mimo, że do Lublina pojechały tylko dwie reprezentantki grupy, to widzowie w Lublinie mogli usłyszeć głosy pozostałych „Kotów”, które zostały włączone w spektakl. Bardzo dziękujemy pani prof. Annie Cholewie-Purgał za konsultacje językowe. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest opiekun p. prof. Beata Gendek- Barhoumi.

Newsa przygotowała: p. prof. Beata Gendek-Barhoumi