KOPERNIK w Lublinie – Konkurs Językowy „FACES OF AMERICA”

Dnia 21 marca uczennice klasy 3a: PATRYCJA STODÓŁKIEWICZ, ALEKSANDRA JANUS i KATARZYNA GAWRON – laureatki I Etapu VIII edycji Konkursu Językowego wraz z opiekunem p. Marzeną Kossak-Wąchała odwiedziły Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dzięki doskonałej pracy pisemnej przygotowanej na eliminacje do I etapu drużyna awansowała do kolejnego i została zaproszona do Lublina przez organizatorów konkursu.

Do konkursu „Faces of America” zgłosiło się 130 szkół ponadpodstawowych z całego kraju więc konkurencja była ogromna. Uczennice spisały się bardzo dobrze, wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu gramatyki, słownictwa oraz wiedzy o USA.

Drużyna wraz z opiekunem miała okazję uczestniczyć także w imprezach towarzyszących – wykładach i prezentacjach  na uniwersytecie. Wystąpienie p. Pawła Dzierżaka – współzałożyciela  Camp Leaders Poland było dla nas najciekawsze. Jest to ogólnopolski organizator programów wymiany kulturowej ze Stanami Zjednoczonymi (Work and Travel)  dzięki czemu uczniowie i studenci z Polski mogą spełniać marzenia i wyjechać do USA. O szczegółach opowiedziała nam wielokrotna beneficjentka programu, Magdalena Keilty w krótkiej prezentacji pt: „Jak spełniłam swoje marzenia w USA”. Na zakończenie poznaliśmy ogólne zasady Programu Fullbrighta w Polsce, a Sarah Brady opowiedziała  o osobistych doświadczeniach w prezentacji pt „An American in Poland: my experience living abroad”. Program nie jest nam obcy, gdyż 4 lata temu nawiązaliśmy współpracę i po raz pierwszy gościliśmy u nas w liceum stypendystkę z Ohio, USA.

Gratulujemy dotarcia do II etapu, co przy tak dużej  konkurencji jest już nie lada sukcesem oraz godnego reprezentowania VII LO im. M. Kopernika w Lublinie w tak znamienitym gronie drużyn z całej Polski. TA DRUŻYNA NIE POWIEDZIAŁA JESZCZE OSTATNIEGO SŁOWA ….i zamierza startować także w przyszłym roku.

Newsa przygotowała p. prof. Marzena Kossak-Wąchała – opiekun drużyny