Uroczysta gala XXII edycji akcji „Nowy plecak na nowy rok szkolny”

W dniu 7 września 2023 r. na scenie w filharmonii częstochowskiej wystąpili utalentowani muzycznie uczniowie naszego Liceum wraz z księdzem Konradem Cyganem. Wspaniały program muzyczno-taneczny przygotowany wspólnie przez kilka częstochowskich szkół średnich, m.in. V LO im. A. Mickiewicza, Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego, VIII LO im. J. Sowińskiego i I LO im. J. Słowackiego, współtworzył nasz szkolny zespół „Zrano” oraz solistka, Aleksandra Kała z kl. IVf.

Wydarzenie artystyczne uświetniło uroczystą galę XXII edycji akcji „Nowy plecak na nowy rok szkolny”, organizowanej dla dzieci szkół podstawowych przez Fundację „Dla Rozwoju” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Naczelnika Wydziału Edukacji. W bogatym programie artystycznym przedstawione zostały piosenki i choreografia inspirowane filmami Walta Disneya, które zostały wykonane mistrzowsko przez młodych artystów.

Naszą Szkołę reprezentowali:

Aleksandra Kała, kl. IV f, z piosenką „Naprawdę chcę” z filmu „Mała syrenka”

oraz zespół szkolny „Zrano” w składzie:

Zuzanna Król, kl. IIe, wokal;
Anna Pacud, kl. IVe, wokal;
Klaudia Sochacka, kl. IIIa, wokal;
Aleksandra Wasik, kl. IIIa, wokal;

Martyna Drabas, kl. IId, syntezator;
Alicja Gaudy, kl. IVg, gitara elektryczna;
Wiktor Krocz, kl. IVf, perkusja;
Kacper Machura, kl. IIIf, ukulele;
Piotr Nakonieczny, kl. IVd, gitara akustyczna;
Ks. Konrad Cygan, gitara basowa.

Zespół wykonał własną aranżację piosenki „Nie bój się chcieć” z filmu „Zwierzogród” i był jedynym zespołem wokalno-instrumentalnym prezentującym się podczas koncertu.

Młodzi muzycy z naszego Liceum zaprezentowali się wspaniale i otrzymali owację na stojąco.

Koncert młodych artystów zaszczycili swą obecnością i oklaskami m.in. Prezydent Miasta Krzystof Matyjaszczyk, Wiceprezydent Miasta Jarosław Marszałek, Poseł na Sejm RP Zdzisław Wolski, Naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, Przewodniczący Komisji Edukacji Dariusz Kapinos, a także Dyrektor naszego Liceum Pan mgr inż. Marcin Terka i Pani Wicedyrektor mgr inż. Sylwia Denis.

Gospodarzami wydarzenia byli przedstawiciele „Fundacji dla Rozwoju” na czele z P. Martą Zmitrukiewicz i P. Dariuszem Kapinosem oraz koordynatorką programu i autorką choreografii P. Dominiką Tomecką z V LO im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

W wydarzeniu uczestniczyli także wolontariusze z naszej Szkoły pod opieką P. Agaty Buczkowskiej, którzy, w przebraniach z krainy Disneya, towarzyszyli najmłodszym słuchaczom.

Wielkie brawa dla naszej młodzieży, a zwłaszcza zespołu i solistki, pod opieką P. Wiesława Jarząbka, Ks. Konrada Cygana i P. Anny Cholewy-Purgał, za trud włożony w przygotowanie nowego repertuaru i kolejny imponujący sukces artystyczny.

Newsa przygotowała: p. prof. Anna Cholewa-Purgał

Foto: Dawid Binka