VII LO SPRZĄTA ŚWIAT !

Dnia 15 września 2023 roku młodzież z VII LO im. Mikołaja Kopernika wzięła udział w Akcji Sprzątanie Świata – Polska. W piątkowy poranek uczniowie klas 1b i 1g pod opieką Pani prof. Katarzyny Wilk oraz Pani prof. Sylwii Płaczek wyruszyli sprzątać tereny Częstochowy. Grupa sześćdziesięciu osób, wyposażona w rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci, udała się pieszo w kierunku Parku Lisiniec, który był ostatecznym celem wędrówki. W drodze uczniowie nie przechodzili obojętnie obok znajdujących się na chodnikach i trawnikach papierków, butelek i innych przedmiotów, które przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego naszego miasta. Młodzi ludzie z dużym zaangażowaniem przynosili w umówione miejsce kolejne worki pełne śmieci. Zorganizowanie tej akcji podyktowane było kilkuletnią już tradycją naszej szkoły. Co roku bierzemy w niej udział, stając się częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the Word, zapoczątkowanego w Australii w roku 1989.

Newsa przygotowała: p. prof. Katarzyna Wilk