Dzień Europy w Koperniku

Uczestnicy projektu EPAS (Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego) obchodzili uroczyście Dzień Europy.

W czwartek, 23 maja, EPASowcy brali udział w grze miejskiej, w której musieli wykonać 5 zadań takich jak: przeprowadzenie wywiadu z mieszkańcami Częstochowy dotyczącego wiedzy o UE i zamiarze uczestniczenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego, rozwiązanie quizu o UE, skomponowanie  piosenki o UE, napisanie wiersza o UE, ułożenie symbolu EPAS. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy wykonali zadania i świetnie się przy tym bawili.

W piątek, 24 maja, przyszedł czas na podsumowanie tych działań.Na auli odbywał się uroczysty Dzień Europy. Gościliśmy pana Mateusza Wojcieszaka z Fundacji CEO, który monitorował efekty naszej pracy w ramach projektu EPAS.

Uczniowie z klasy 2b i 1f przygotowali mnóstwo atrakcji. Były stoiska prezentujące różne kraje UE, ich potrawy, symbole, waluty, stroje. Mogliśmy wpisywać życzenia dla Europy, sfotografować się z Donadem Tuskiem, rozwiązać quiz o UE, stworzyć kapsułę czasu.

Jury w składzie: p. Mateusz Wojcieszak, p. Agata Warta, p. Katarzyna Kornecka-Nalewajka, p. Małgorzata Korpus rozstrzygnęło zadania konkursowe. Wyłonieni zwyciezcy otrzymali bon na pizzę.

Na zakończenie spotkania wspólnie odśpiewaliśmy hymn UE i zjedliśmy tort europejski.

Nasz gość był pod dużym wrażeniem przygotowanych atrakcji. Pogratulował nam też zdobycia certyfikatu Szkoły-Ambasadora Parlamentu Europejskiego.

Newsa przygotowały: p. prof. Agata Warta, p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka, p. prof. Małgorzata Korpus. Zdjęcia wykonał Karol Baryła z 1f.