Program „Lekcje z Temidą”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego  Projektu „Lekcje z Temidą”. Jest to  nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród młodzieży. Celem  zajęć jest kształtowanie  i umacnianie szacunku do prawa oraz promocja  postaw proobywatelskich. 

Prowadzący zajęcia to:  adwokaci, radcowie prawni, a także doktorzy nauk prawnych. Prowadzenie lekcji przez osoby na co dzień związane z tworzeniem i stosowaniem prawa stanowi gwarancję profesjonalnego przeprowadzenia zajęć. Dla klasy biorącej udział w projekcie przewidziane są 2 godziny zajęć z prawem, oraz otrzymanie przez uczestników materiałów dydaktycznych. Zajęcia w naszej szkole zostaną przeprowadzone w marcu tego roku, co jest dla nas wyróżnieniem ponieważ zostaliśmy zakwalifikowani spośród tysiąca zgłoszonych szkół z całej Polski.

Newsa przygotowały p. prof. Agnieszka Warzecha, p. prof. Agata Warta.