Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia

18 listopada  odbędzie się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Dnia Praw Ucznia. Wydarzenie jest w pełni darmowe, odbędzie się zdalnie, na Facebooku Fundacji na rzecz Praw Ucznia. Wystarczy wejść na fanpage Fundacji na rzecz Praw Ucznia (tu link: http://facebook.com/fundacjanarzeczprawucznia/ ) i włączyć trwającą transmisję na żywo.

Harmonogram 18 listopada prezentuje się następująco:

  1. O 10:00 porozmawiamy z panem Wojtkiem Gawlikiem z EDU-klastra m.in. na tematów popularnych mitów związanych z prawami ucznia.
  2. O 12:00 prezes Fundacji Mikołaj Wolanin wygłosi wykład o prawach ucznia i sposobach ich ochrony.
  3. O 18:00 o swoich doświadczeniach z edukacją — nie tylko dziennikarskich, ale też osobistych — opowie pani Justyna Suchecka z TVN24, autorka książki „Young Power”.
  4. O 20:00 natomiast spotkamy się z panem Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, a obecnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Dyrektorem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Podczas pierwszych 3 spotkań będzie można zadawać pytania poprzez czat. Czwarte, niestety, musi zostać nagrane wcześniej i zostanie jedynie wyemitowane o godzinie 20:00.

Gorąco zachęcam społeczność szkolną do wzięcia udziału w  tym wydarzeniu.

Newsa przygotowała: p. pedagog Agnieszka Wrońska-Radosz.