Młodzi Ambasadorzy EPAS

Trzeci rok szkolny nasza szkoła realizuje projekt EPAS „Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego”. Przypomnijmy, że głównym celem projektu jest rozwijanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, a w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program ten uświadamia, czym jest w praktyce obywatelstwo europejskie. Koordynatorkami projektu są p. prof. Katarzyna Kornecka-Nalewajka, p.prof.Agata Warta i p.prof.Sylwia Denis.

W tym roku szkolnym powołani zostali nowi przedstawiciele młodzieży, czyli Młodzi Ambasadorzy. Jest to prężna dwudziestoosobowa grupa rekrutująca się z klasy 2h:Maja Piechowska, Zuzanna Kłobusińska, Karolina Dominiak, Agata Walaszczyk, Piotr Pędzioch, Daria Kulej, Wiktoria Piras, Klaudia Wolska, Emilia Agnieszka Grzyb, Igor Kopuliński, Albert Krawczyk, Adrianna Koźlik, Julia Jakubowska, Julia Rajczykowska, Dawid Jeziorski, Anastazja Ziętara, Weronika Helińska, Julia Grabińska, Wiktoria Sokołowska, Sandra Kowacka.

Nasi Młodzi Ambasadorzy wzięli udział  w wirtualnym spotkaniu przeznaczonym specjalnie dla szkół EPAS. Spotkanie poprowadził p.Piotr Wolski, wieloletni dziennikarz, pracownik Działu Wizyt i Seminariów Biura PE w Polsce.

Młodzież dowiedziała się o funkcjach Parlamentu Europejskiego, jego pracach, ustawodawstwie. Dużo miejsca prowadzący poświęcił zagadnieniom wpływu Parlamentu Europejskiego na nasze codzienne życie. Młodzi Ambasadorzy dowiedzieli się również o możliwościach podjęcia nauki i w przyszłości pracy na terenie Unii Europejskiej. Nasza młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, czego przejawem były liczne pytania skierowane do prowadzącego.

W najbliższym czasie będziemy przygotowywać się do konkursu Euroscola. Przypomnijmy też, że dzięki temu właśnie konkursowi w lutym 2020 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali do Strasburga.

Newsa przygotowała p. prof. Agata Warta.