Projekt Erasmus+ KA1 – Mobilność na Malcie

W ramach realizacji w naszej szkole projektu Erasmus+ Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej, uczestniczyłyśmy w terminie: 6.09-17.09.2021 w kursie English course and teacher training practical Methodology – CLIL organizowanym przez ACE Malta w St. Julian’s.

Kurs języka angielskiego nakierowany był na pogłębienie umiejętności komunikacyjnych, co było możliwe dzięki usprawnieniu kompetencji mówienia i rozumienia ze słuchu.

Dzięki szkoleniu poznałyśmy metody pracy na lekcjach z wykorzystaniem metody CLIL. Miałyśmy możliwość poznania twórczych rozwiązań metodycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Podczas pobytu poznałyśmy kulturę i tradycje Malty, która była pod panowaniem Fenicjan, Kartaginy, Starożytnego Rzymu, Arabów, Królestwa Sycylii i Wielkiej Brytanii. Przyczyniło się to do utworzenia barwnego, wielokulturowego kraju, który z każdego podbijającego ją Państwa zaczerpnął trochę dla siebie. Ta mieszanka kulturowa ma swoje odzwierciedlenie głównie w języku i architekturze, no i oczywiście w maltańskiej kuchni.

Miałyśmy okazję zobaczyć wiele historycznych miejsc w Valettcie (cała stolica Malty wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO), Mdinie czy na Gozo.

Malta to kraj o wielkim sercu i głębokim poszanowaniu dla wartości religii katolickiej. Na terytorium kraju odnajdziemy ponad 360 kościołów katolickich.

Wiele cennych informacji na temat zwyczajów panujących na Malcie przekazała nam prowadząca zajęcia Eugenia- rodowita Maltanka.

Poznałyśmy uczestników kursu z różnych krajów: Francji, Kolumbii, Turcji, Hiszpanii, Chile – co umożliwiło poznanie tradycji i zwyczajów tych narodów. Miałyśmy możliwość wykorzystania języka angielskiego w zwykłych codziennych rozmowach.

Udział w projekcie był wspaniałym doświadczeniem. Wzbogaciłyśmy słownictwo i zdobyłyśmy wiedzę, którą teraz możemy wykorzystać w naszej pracy zawodowej. Bez wahania polecamy udział w Projekcie „ERASMUS +” każdemu, kto chce się rozwijać.

Newsa przygotowały: p. prof. Kamila Bekus oraz p. prof. Justyna Stępień.